Kontuzja Łukasza Fabiańskiego, będzie zmiana w reprezentacji Polski

Łukasz Fabiański / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

34-letni Łukasz Fabiański w sobotnim meczu siódmej serii gier Premier League przeciwko ACF Bournmouth (2:2) doznał kontuzji. Golkiper West Ham United został w 34. minucie zmieniony przez Roberto Jimeneza.

Bramkarz reprezentacji Polski ma problem z udem mięśnia uda. – Łukasz doznał tego urazu podczas wznawiania gry z rzutu od bramki. Po wykonanych w niedzielę badaniach diagnostycznych potwierdziliśmy kontuzję mięśnia udowego, która wykluczy „Fabiana” z gry na kilka tygodni – wytłumaczył lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski. Oznacza to, iż Łukasz Fabiański nie weźmie udziału w zgrupowaniu reprezentacji Polski. “Biało-czerwoni” w październiku zmierzy się z reprezentacjami Łotwy oraz Macedonii Północnej. Podczas poprzedniego zgrupowania Jerzy Brzęczek przekonywał, że Łukasz Fabiański będzie numerem jeden. Niespodziewanie Wojciech Szczęsny wskoczy między słupki i z pewnością będzie wzmocnieniem charakterologicznym w naszej kadrze, zaś o poziom sportowy powinniśmy być spokojni.

Reprezentacja Polski po sześciu kolejkach eliminacji do mistrzostw Europy 2020 jest liderem grupy G. Mimo tego nie brakuje głosów krytyki w stronę kadry jak i samego Jerzego Brzęczka, któremu wytykane są błędy w taktyce i brak stylu “biało-czerwonych”.

źródło: laczynaspilka.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *