Probierz: Nikt nie płacze, chyba że ma zdecydowanie większą liczbę zachorowań

Michał Probierz

Michał Probierz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Piłkarze „Pasów” nie doznali jeszcze porażki na własnym stadionie w obecnych rozgrywkach. W sobotę do Krakowa przyjeżdża zespół Jagiellonii Białystok (godz. 17:30).

Michał Probierz podkreśla, iż tematem numer jeden w polskich klubach jest Covid-19. – Nikt jednak nie chce ułatwiać – nikt nie mówi, kto wypada i ma jakieś problemy. My sami na pewno wracamy na prostą, udaje się nam to wszystko poukładać. Wśród kontuzjowanych – Kanach, Dytiatjew, Pestka – z pewnością nikt nie jest jeszcze do dyspozycji – zdradza szkoleniowiec.

Niewykluczone, że jedną z opcji, aby znaleźć terminy będzie rozgrywanie meczów w trakcie zgrupowania reprezentacji Polski. – Wszyscy mają ten sam problem. Miejmy nadzieję, że jakoś go pokonamy. Po wszystkich klubach widać, że staramy się dalej grać. Nikt nie płacze, chyba że ma zdecydowanie większą liczbę zachorowań. Dlatego ważne, że kluby dążą do jedności. Mam nadzieję, że uda się wszystko dograć – twierdzi.

Dla szkoleniowca krakowian, „Jaga” pozostanie zawsze bliska sercu, którą poprowadził w blisko 250 spotkaniach. – Jagiellonię bardzo dobrze wspominam, po moim przyjściu do Cracovii zaczęła się pewna rywalizacja. Ostatnio czytałem wypowiedź Romanczuka, który mówił, że traktują to jako derby. To bardzo ciekawe i widać, że musimy być na ten mecz bardziej zdeterminowani. W szatni zapewne też motywuje zawodników przed meczem z nami. Wiem jednak, że nie robi tego z jakiejkolwiek wrogości – mam dobry kontakt z tymi zawodnikami i to jest ważne – oznajmia.

Spotkanie w 1/16 Fortuna Pucharu Polski ze Świtem Skolwin zostało ustalone na przyszłą sobotę, a przypomnijmy, że pierwotny termin tego starcia to 31 października. – Nową datę meczu pucharowego ustaliliśmy wspólnie z rywalem – tak, żeby nie było problemów. Wiemy, że ten mecz trzeba rozegrać, to dość istotne w całym terminarzu – przyznał.

Przewidywalny skład Cracovii z Jagiellonią przez „Gazetę Krakowską”:

Karol Niemczycki – Cornel Rapa, Matej Rodin, Dawid Szymonowicz, Michal Gardawski – Ivan Fiolić, Damir Sadiković, Pelle van Amersfoort, Milan Dimun, Patryk Zaucha – Marcos Alvarez

źródło: cracovia.pl / własne


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.