Probierz: Musimy za wszelką cenę zdobywać punkty

Michał Probierz

Michał Probierz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


– Dla nas każdy mecz jest bardzo trudny – wiemy, że mamy minusowe punkty i one mają bardzo duży wpływ na to, jak przedstawia się tabela – mówi Michał Probierz.

200. Wielkie Derby Krakowa za nami, ale związane z tym wydarzeniem emocje wiszą nad stolicą Małopolski. Piłkarze “Pasów” muszą się jednak skupić nad kolejnymi wyzwaniami, zaś w sobotę zagrają z Górnikiem Zabrze (godz. 17:30). – Do każdego meczu podchodzimy rzetelnie. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak poukładały się niektóre mecze. Chcemy zrobić wszystko, by teraz zagrać dobre spotkanie, by jak najszybciej odskoczyć od grupy na dole – zadomowić się w środku, a później walczyć o górną część tabeli – podkreśla trener.

Michał Probierz postanowił pochwalić Marcina Brosza, za którego trzyma kciuki. – To bardzo solidny trener i cieszę się, że tak dobrze pracuje. Nie zazdroszczę mu jednak niczego i podejrzewam, że on mi też – oznajmia. – Musimy trochę inaczej grać w każdym meczu, za wszelką cenę zdobywać punkty. Nie możemy sobie pozwolić na jakiekolwiek ryzyko – dodał.

Problemem jest linia ataku Cracovii, gdyż kontuzjowany od dłuższego czasu pozostaje Marcos Alvarez, a Rivaldinho przeszedł Covid-19. – Mamy wielu zawodników, którzy czekają na swoje szanse, często grali już wcześniej. Kiedy wyleczy się Kamil Pestka, dojdzie nam kolejna alternatywa na skrzydłach. Jeśli wszyscy będą zdrowi w stu procentach, będziemy mieli bardzo silną kadrę. Wzmocnienia w każdym okienku są jednak możliwe. Obserwujemy rynek i może się ktoś nam trafić ciekawy – kończy.
źródło: cracovia.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.