Premierowy gol Linettego w tym sezonie

Karol Linetty

Karol Linetty / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W 7. kolejce włoskiej Serie A Sampdoria pokonała Spal 2:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Karol Linetty. Dla reprezentanta Polski to pierwsze trafienie w tym sezonie. W Sampdorii cały mecz rozegrał także Bartosz Bereszyński, a w 31′ minucie na boisku pojawił się Dawid Kownacki. Z kolei w Spal pełne 90 minut zagrał Thiago Cionek.

Sampdoria – Spal 2:1

0:1 – Alberto Paloschi 21′
1:1 – Karol Linetty 25′
2:1 – Gregoire Defrel 60′

Sampdoria: Audero; Bereszynski, Tonelli, Andersen, Murru; Barreto, Ekdal, Linetty (38′ Jankto); Praet; Defrel (21′ Caprari), Quagliarella (31′ Kownacki).

Spal: Gomis; Cionek, Djourou, Felipe; Lazzari, Everton Luiz (20′ Missiroli), Schiattarella, Valoti (26′ Fares), F. Costa; Petagna, Paloschi (39′ Antenucci).