Premier Słowacji napisze list do UEFA!

MediaInside

Po nieszczęsnym odpadnięciu Słowacji na Mistrzostwach Europy do 21 lat, premier naszych południowych sąsiadów, Robert Fico zamierza zareagować i jutro wyśle list do Aleksandra Ceferina, Prezesa UEFA.

Słowacy w czwartek, po zwycięstwie 3:0 nad Szwedami, zapewnili sobie w grupie A drugie miejsce. Jednak wciąż nie wiedzieli czy zdołają awansować do półfinału, gdyż tylko najlepszy zespół z drugiego miejsca kontynuuje grę w turnieju. W piątek było wiadomo, że Portugalczycy ich nie wyprzedzą, gdyż mieli gorszy bilans bramek. O wszystkim miały przesądzić sobotnie mecze.

O losie Słowaków zadecydowało spotkanie Włoch z Niemcami, które wygrali ci pierwsi 1:0. Fico uważa, że spotkanie nie było rozegrane z duchem fair play. Piłkarze z Półwyspu Apenińskiego do awansu potrzebowali trzech punktów. Z kolei porażka dla Niemców oznaczała, że zakończą fazę grupową na drugim miejscu, a to pozwoliłoby im ominąć w półfinale faworytów turnieju Hiszpanów i zmierzyć się w 1/2 finału z Anglikami.

W oficjalnym oświadczeniu słowackiego rządu czytamy: “Premier Słowacji, Rober Fico jest rozczarowany ze sposobu w jaki słowaccy piłkarze do 21 lat zostali wyeliminowani z turnieju piłkarskiego w Polsce. Bardzo niepokoi go wynik spotkania Niemcy – Włochy, który wywołuje powody, aby sądzić, że było odegrane bez ducha fair play.”

Wcześniej zareagował także Pavel Hapal, który stwierdził, że to co pokazali Niemcy z Włochami, to wstyd dla piłki nożnej. “Już nie będę oglądał tych mistrzostw, chyba że w finale zmierzą się Anglicy z Hiszpanami. Na pewno ktoś powinien rozpatrzyć, czy fair jest przegrać specjalnie 1:0, nawet jeśli chodzi o taki kraj jak Niemcy” – dodał były szkoleniowiec Zagłębia Lubin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.