Hiszpanie gromią Francuzów i meldują się w wielkim finale

La Furia Roja pokazała na co ją stać i w niedzielnym finale na Dacia Arena w Udine będzie chciała zrewanżować się na Niemcach za porażkę sprzed dwóch lat.

Mikel Oyarzabal

La Furia Roja nie pozostawiła cienia szans reprezentacji Les Bleus wygrywając aż 4:1 w półfinale Euro U-21.

Wkraczamy w decydującą fazę walki o najwyższe cele podczas Mistrzostw Europy do lat 20. Trzy godziny temu poznaliśmy pierwszego finalistę, a są nim obrońcy tytułu, czyli Niemcy, którzy po zaciętej potyczce pokonali reprezentację Rumunii 4:2. Drugi pojedynek to starcie Hiszpanów z Francją. Przedwczesny finał? Ciężko powiedzieć na co stać tak naprawdę obie ekipy. Luis de la Fuente zapowiadał przed meczem przeciwko reprezentacji Polski, że zwycięstwo pewnie padnie łupem La Furia Roja i tak też się stało. Nie jest to może już tiki-taka, lecz Hiszpanie nie odchodzą od wymiany dużej ilości podań na połowie rywala. Podobna rzecz miał się w meczu przeciwko Francuzom.

Mecz dobrze ułożył się dla francuskiej młodzieży. Bramkę z rzutu karnego zdobył Jean-Philippe Mateta po faulu Júniora Firpo, który szarpnął za koszulkę Jeff Reine-Adélaïde. Bułgarski arbiter nie wahał się wskazać na wapno. Z każdą kolejną upływającą minutą przewaga Hiszpanów narastała. Paul Bernardoni, który odpierał raz po raz ataki rywala, ale pod koniec drugiego kwadransu spotkania musiał skapitulować. Stały fragment gry, dośrodkowanie, gdzie następuje oderwanie się od obrońcy, a Marc Roca na raty pokonuje golkipera Les Bleus. Gospodarze dzisiejszego meczu byli konkretniejsi i tuż przed zejściem do szatni – rzut karny skutecznie na gola zamienił sam poszkodowany Mikel Oyarzabal.

Tuż po przerwie plan trenera Sylvaina Ripolla został mocno zastopowany, bo zamiast szybkiej bramki kontaktowej, to Hiszpanie podwyższyli prowadzenie. Piękna akcja zapoczątkowana przez Oyarzabala, po której do siatki trafił Dani Olmo. Asysta Fabiána Ruiza palce lizać. Nie był to jednak ostatni gol tej nocy na Stadio Città del Tricolore w Reggio Emilia. Dzieła zniszczenia Francji dokonał rezerwowy Borja Mayoral wykorzystując kapitalne zagranie zewnętrzną stopą Pablo Fornalsa. La Furia Roja pokazała na co ją stać i w niedzielnym finale na Dacia Arena w Udine będzie chciała zrewanżować się na Niemcach za porażkę sprzed dwóch lat.

27.06.2019, Mistrzostwa Europy U-21/ Półfinał, Stadio Città del Tricolore – Reggio Emilia

Hiszpania?? – Francja?? 4:1 (2:1)

16′ Jean-Philippe Mateta – rzut karny

28′ Marc Roca

45+5′ Mikel Oyarzabal – rzut karny