Premier League: Zwycięstwo Leeds w końcówce, Norwich nie wykorzystało szansy

Getty Images

Na inaugurację 14. kolejki Premier League Leeds mierzyło się z Crystal Palace, zaś Newcastle podejmowało Norwich. Wyniki to kolejno 1:0 i 1:1.

Leeds – Crystal Palace 1:0

Wszystko co najciekawsze kibice mogli obejrzeć w drugiej połowie spotkania. O w pierwszej bramkarze mieli względny spokój pod swoją bramką, tak w drugiej musieli już stanąć na wysokości zadania. W 53. minucie gry doskonałą okazję na gola miał Rodrigo, jednak po zagraniu Daniela Jamesa piłka przeleciała tuż obok słupka. Z koli goście także mieli świetną szansę na otwarcie wyniku. W polu karnym dał o sobie znać Christian Benteke, który oddał strzał głową. Futbolówka jednak wpadła do siatki. O zwycięstwie przesądziło jedno trafienie, które padło w końcówce spotkania. Raphinha pewnie wykorzystał rzut karny i tym samym zapewnił zwycięstwo gospodarzom.

Newcastle – Norwich 1:1

Jedni mogą mówić o sporym szczęściu, a drudzy o sporym pechu. Obie ekipy walczą o wyjście ze strefy spadkowej i ewentualne zwycięstwo mogłoby ich przybliżyć ku temu. Rywalizacja rozpoczęła się fatalnie dla gospodarzy, który od 9. minuty musieli grać w dziesiątkę! Czerwoną kartkę za przytrzymywanie ujrzał Ciaran Clark. Wydawało się więc, że przed ekipą Norwich stoi szansa na opuszczenie czerwonej strefy, jednak nie potrafili oni wykorzystać przewagi na placu gry. Co prawda stwarzali sobie więcej szans pod bramką rywala, ale to właśnie gospodarze jako pierwsi otworzyli wynik. W 61. minucie Callum Wilson posłał piłkę do siatki z jedenastego metra, nie dając przy tym bramkarzowi żadnych szans. Do wyrównania na kilka minut przed końcem doprowadził Teemu Pukki.