Baraże do mundialu. Na jakim stadionie zagrają Polacy?

PZPN

pzpn.pl


W marcu rozegramy baraże przed mistrzostwami świata w Katarze. Pierwszy mecz będzie spotkaniem wyjazdowym. Pojedziemy na bój do Rosji. Wiadomo już, jakie są plany PZPN odnośnie ewentualnego meczu finałowego, w którym Polacy podejmować będą drużynę narodową Szwecji lub Czech.

Marcowe baraże dające miejsce na mistrzostwach świata będą pierwszymi, w których udział weźmie reprezentacja Polski. Ze względu na to, że nie byliśmy rozstawieni w losowaniu, pierwsze spotkanie zagramy na wyjeździe. Pojedziemy w tym celu do Rosji. W losowaniu nam się jednak poszczęściło. To zwycięzca naszej pary będzie gospodarzem spotkania finałowego. Oznacza to więc, że jeśli podopiecznym Paulo Sousy uda się wyeliminować Rosjan, podejmą na własnym terenie reprezentację Czech, lub Szwedów. Oba warianty mogą być trudne. Szwecja wyeliminowała nas z tegorocznych mistrzostw Europy, Czechy na turnieju zaprezentowały się całkiem dobrze i będą stanowić dla naszych piłkarzy nie lada wyzwanie.

Jeśli uda nam się wyjść zwycięsko ze starcia z Rosjanami, będziemy mogli podjąć zwycięzce drugiej pary ze ścieżki B na własnym stadionie. Pytanie tylko – na którym. Podstawową opcją jest rzecz jasna PGE Narodowy, lecz nie jest pewne, czy obiekt ten będzie dostępny.

Na jakim stadionie zagrają Polacy w barażach?

Stadion Narodowy stał się obecnie, po raz kolejny, tymczasowym szpitalem dla osób zarażonych koronawirusem. Z racji tego, że nie wiadomo jak rozwijać będzie się sytuacja pandemiczna, nie można być pewnym, czy do marca ten stan zostanie utrzymany. Jednocześnie nadal jest to podstawowy wybór PZPN. W lutym powinniśmy mieć potwierdzenie, czy mecze zostaną rozegrane w Warszawie, czy w innym miejscu. Jak powiedział Cezary Kulesza w rozmowie z Romanem Kołtoniem, jako opcja rezerwowa rozpatrywane są stadiony we Wrocławiu, Gdańsku i Chorzowie.

Ponadto prezes PZPN zdradził plan w przypadku niepowodzenia w meczu z Rosją i braku awansu do finału baraży. Rozegramy wówczas mecz towarzyski. Naszym rywalem będzie wtedy drużyna, która przegrała drugi z baraży. Analogiczny plan ma reprezentacja Rosji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.