Premier League: Zlatan daje trzy punkty United

MUFC

Crystal Palace walczyło dzielnie na własnym boisku, przeciwko Manchesterowi United, jednak nie zdołało ugrać nawet punktu, przeciwko “Czerwonym Diabłom”. Goście wygrali 2:1, dzięki bramce Zlatana Ibrahimovicia w końcowych minutach spotkania.

Goście byli w tym spotkaniu faworytami, jednak nie rzucili się oni do ataku od pierwszego gwizdka. Pierwsze pół godziny gry, to dobra postawa w defensywie Crystal Palace. Ani jedna, ani druga drużyna, nie mogła stworzyć groźnej sytuacji pod bramką rywali. W końcu, tą trzeba przyznać, nudną grę, przerwał Rooney, który miał szansę otworzyć wynik spotkania. Lepszy okazał się być jednak Hennessey. Walijski bramkarz nie mógł już nic poradzić w doliczonym czasie gry, do pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Zlatan Ibrahimović zgrał piłkę do Pogby, a Francuz zapakował ją do siatki. Trafienie to, jest jednak dość kontrowersyjne. Zlatan najprawdopodobniej pomagał sobie ręką, przy dostarczaniu piłki do Pogby, a sam pomocnik United, był na spalonym w tej sytuacji. Bramka została jednak uznana i gospodarze nie mogli być zadowoleni. Do przerwy przegrywali bowiem 0:1. Po zmianie stron, tempo meczu znów nieco zwolniło. Tym razem jednak, ten zastój wykorzystali gospodarze, którzy wyrównali w 66′ minucie, za sprawą McArthura. To, co sędzia dał Manchesterowi w pierwszej połowie, zabrał gościom podczas drugich czterdziestu pięciu minut. W polu karnym Crystal Palace, doszło do ewidentnego zagrania ręką, jednak arbiter nie podyktował jedenastki. Wydawało się, że United tylko zremisuje z Crystal Palace i zgubi kolejne punkty. W tym momencie, swój kunszt pokazał Zlatan Ibrahimović, który za sprawą swojego trafienia w 88′ minucie, zapewnił zwycięstwo “Czerwonym Diabłom”.

Crystal Palace: Hennessey – Ward, Dann, Delaney, Kelly – McArthur (87′ Campbell), Cabaye, Flamini (46′ Ledley) – Lee (80′ Lee Chung-Young), Zaha, Benteke
Manchester United: de Gea – Bailly (52′ Darmian), Jones, Rojo, Blind – Herrera, Carrick, Mata (71′ Lingard), Pogba, Rooney (80′ Rashford) – Ibrahimović

Crystal Palace – Manchester United 1:2 (0:1)
0:1 – 45+1′ Pogba
1:1 – 66′ McArthur
1:2 – 88′ Ibrahimović