W środę wieczorem rozegrano kolejne mecze 16. kolejki angielskiej Premier League. Na Stadium of Light w Sunderlandzie doszło do starcia ostatniego zespołu w tabeli z liderem. Sensacji nie było. Sunderland uległ Chelsea 0:1.

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego meczu była Chelsea i nie zmieniał tego fakt, że Antonio Conte nie mógł skorzystać z Edena Hazarda, który w poprzedniej kolejce w meczu przeciwko West Bromwich nabawił się drobnego urazu. Dodatkową motywacją dla “The Blues” była wczorajsza porażka Arsenalu z Evertonem, która oznaczała, iż w przypadku zwycięstwa z Sunderlandem powiększyliby oni przewagę nad derbowym rywalem do sześciu punktów.

Od pierwszych minut spotkania goście mieli przewagę, jednak niewiele z niej wynikało. Piłkarze Chelsea dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili zagrozić bramce Sunderlandu. Pierwszy celny strzał miał miejsce dopiero w 38. minucie. Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się David Luiz, ale pomimo rykoszetu Jordan Pickford nie miał problemów ze złapaniem piłki.
Chwilę później golkiper Sunderlandu był już bez szans. Po perfekcyjnie wyprowadzonej kontrze, strzałem tuż przy słupku popisał się Cesc Fabregas, otwierając tym samym wynik spotkania. Jak się okazało, była to jedyna bramka w pierwszej odsłonie meczu.

Drugą połowę od mocnego uderzenia mogli rozpocząć gospodarze. Po akcji Jermaina Defoe i Adnana Januzaja uderzał ten drugi, ale piłkę na rzut rożny odbił Thibaut Courtois.
Inicjatywa szybko powróciła na stronę Chelsea. W 51. minucie po strzale Williana piłka odbiła się od nogi Papy Djilobodji’ego i trafiła w poprzeczkę, a chwilę później uderzenia Victora Mosesa, a następnie Diego Costy obronił Pickford.
W kolejnych minutach goście kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, ale nie stwarzali zbyt wielu okazji do podwyższenia prowadzenia. Zamiast tego, w samej końcówce, szansę na wyrównanie miał Sunderland. Uderzenie Patricka van Aanholta na rzut rożny sparował Courtois. “The Blues” utrzymali korzystny rezultat do ostatniego gwizdka sędziego, odnosząc tym samym dziesiąte zwycięstwo z rzędu i umacniając się na pozycji lidera ligowej tabeli.

Sunderland AFC – Chelsea FC 0:1 (0:1)
0:1 – 40′ – Cesc Fabregas