Premier League: Wygrana “Świętych”. Remisy na Selhurst Park i Craven Cottage

Getty Images

W niedzielne popołudnie wiele działo się na boiskach Premier League. Southampton w składzie z Janem Bednarkiem rozbiło Sheffield United 3:0. Punkty z teoretycznie słabszymi rywalami pogubili Tottenham i Liverpool.

Southampton 3:0 Sheffield United

Southampton podejmował na własnym stadionie ostatni zespół w tabeli Sheffield United. “Święci” od pierwszych minut przejęli inicjatywę, tworząc groźne okazje pod bramką przeciwnika. Gospodarze za sprawa Adamsa wyszli na prowadzenie w 34. minucie. Przy trafieniu 24-letniego Anglika asystę zaliczył reprezentant Polski, Jan Bednarek. W 62. minucie wynik podwyższył Danny Ings. Anglik oddał strzał z krawędzi pola karnego, futbolówka po drodze odbiła się od jednego z zawodników gości i wpadła do siatki. Na siedem minut przed końcem meczu wygraną “Świętych” przypieczętował Nathan Redmond. 26-latek umieścił piłkę w bramce płaskim strzałem tuż przy prawym słupku. Wygrana pozwoliła Southampoton utrzymać kontakt z czołówką tabeli.

Southampton F.C.: A. McCarthy – Walker-Peters, Bednarek, Vestergaard, Bertrand – Walcott (80. Redmond), Ward-Prowse (C), Romeu (86. Diallo), Armstrong – Ings, Adams (84. N’Lundulu)

Sheffield United F.C.: Ramsdale – Basham (70. Mousset), Egan, Jagielka – Baldock, S. Berge, Fleck, Ampadu, E. Stevens – McBurnie (48. McGoldrick), Sharp (C) (60. Brewster)

Żółte kartki: 28. E. Stevens (SHU)

Bramki: 34. Adams (Bednarek), 62. Armstrong (Ings), 83. Redmond (Romeu)

Crystal Palace 1:1 Tottenham

Kolejnym meczem było widowisko na Selhurst Park. Crystal Palace podejmował lidera tabeli Tottenham. Podopieczni Jose Mourinho objęli prowadzenie w 23. minucie. Harry Kane mocnym, dalekosiężnym strzałem w środek bramki nie dał najmniejszych szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Goście do wyrównania doprowadzili na dziewięć minut przed końcem meczu. Jeffrey Schlupp wykorzystał  zamieszanie w polu karnym gości i z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki. “Strata” dwóch punktów nie przeszkodziła Tottenhamowi w utrzymaniu pozycji lidera tabeli Premier League.

Crystal Palace F.C.: Guaita – Clyne, Kouyaté, Cahill, van Aanholt – Schlupp, Milivojević (C) (73. Riedewald), McArthur, Eze (89. A. Townsend) – Ch. Benteke, Zaha

Tottenham Hotspur F.C.: Lloris (C) – Aurier, Alderweireld, Dier, Reguilón (84. B. Davies) – Moussa Sissoko, Højbjerg – Bergwijn (85. Alli), Ndombèlé (67. Lo Celso), S. Heung-Min – Kane

Żółte kartki: 20. Milivojević (CRP) – 38. Moussa Sissoko (TOT)

Bramki: 81. Schlupp – 23. Kane (S. Heung-Min)

Fulham 1:1 Liverpool

Potknięcia Tottenhamu nie wykorzystał Liverpool, który także nie odniósł zwycięstwa, a jedynie zremisował z Fulham 1:1. Niespodzianie to gospodarze wyszyli na prowadzenie w 25. minucie. Alissona strzałem w lewą stronę bramki pokonał Bobby Reid. Aktualny mistrz Anglii do wyrównania doprowadził w ostatnim kwadransie meczu. W 79. minucie rzut karny na bramkę zamienił Mohamed Salah. Egipcjanin tym samym zdobył swoją dziesiątą bramkę w tym sezonie angielskiej ekstraklasy.

Fulham F.C.: Aréola – Aina, J. Andersen (C), Adarabioyo – Decordova-Reid, Anguissa, Lemina (80. Reed), A. Robinson – Loftus-Cheek (74. Kamara) – Lookman (88. Bryan), Cavaleiro

Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold (68. N. Williams), Matip (46. Minamino), Fabinho, Robertson – J. Henderson (C), Wijnaldum, Jones – M. Salah (84. Origi), Firmino, Mané

Żółte kartki: 20. J. Andersen (FHM), 47. Lemina (FHM), 75. Lookman (FHM) – 31. Jones (LIV)

Bramki: 25. Decordova-Reid (Lookman) – 79. M. Salah (kar.)