Premier League: Wy grajcie, my strzelamy – derby dla Arsenalu!

źródło: twitter.com/Arsenal

Niespodzianką można nazwać zwycięstwo Arsenalu nad będącą w gazie Chelsea, ale nie od dziś wiemy, że derby rządzą się swoimi prawami. “Kanonierzy” podbudowali nieco swoje morale po odpadnięciu z Ligi Europy.

Rywalizacja pomiędzy Arsenalem a Chelsea zawsze magnetyzuje kibiców na całym świecie, bez względu na formę piłkarzy. Oczywiście, dzisiaj zdecydowanymi faworytami są podopieczni Thomasa Tuchela, ale derby rządzą się swoimi prawami. Arsenal ma ciągle coś do udowodnienia i wciąż walczy o pierwszą ósemkę. “The Blues” z kolei nadal mają szanse na podium.

Od początku spotkania wydawało się, że to gospodarze mają kontrolę nad meczem. W 11′ minucie Kai Havertz mógł wpisać się na listę strzelców, ale huknął nad poprzeczką. 5′ minut później fatalny błąd popełnił Jorginho. Przed własnym polem karnym zagrał “na pamięć” do Kepy Arrizabalagi. Hiszpan z trudnością wybronił niezamierzony strzał z linii bramkowej, jednakże futbolówka wpadła wprost pod nogi Pierre-Emericka Aubameyanga. Ten podał do Emile Smith Rowe i mieliśmy 1:0 dla gości. W 28′ minucie Mason Mount mógł wyrównać stan spotkania, ale na jego drodze stanął Bernd Leno, który fenomenalnie wybił piłkę. Chelsea mogła się pochwalić dużo większym posiadaniem piłki, budowała akcje, ale nic z tego nie wychodziło.

Po zmianie stron obraz spotkania nie zmienił się znacząco. To wciąż “The Blues” mieli kontrolę nad spotkaniem. W 61′ minucie Christian Pulisic wykorzystał podanie Kai’a Havertza i wpakował piłkę do siatki, jednakże po analizie VAR sędzia anulował gola. Wielkie emocje czekały nas na sam koniec. W doliczonym czasie gry najpierw poprzeczkę obił Kurt Zouma, a za chwilę to samo zrobił Oliver Giroud. Zmarnowali wyśmienite okazje! Chelsea dwoiła się i troiła by zmienić niekorzystny rezultat, ale to Arsenal zgarnia 3 punkty!

12.05.2021, 36. kolejka Premier League, Stamford Bridge (Londyn)

Chelsea – Arsenal 0:1 (0:1)

Smith Rowe 16′

Chelsea: Arrizabalaga – Azpilicueta (78′ Ziyech), Silva, Zouma – James, Gilmour (46′ Hudson-Odoi), Jorginho, Chilwell – Mount, Pulisic – Havertz (65′ Giroud)

Arsenal: Leno – Gabriel, Mari, Holding – Tierney, Thomas, Elneny, Saka (66′ Bellerin (88’Chambers)) – Smith Rowe, Odegaard – Aubameyang (79′ Lacazette)

Żółte kartki: Thomas 90+4′

Sędzia: Andre Marriner