Premier League: Trzecia z rzędu wygrana Arsenalu. Kanonierzy gromią West Bromwich

W meczu 17. kolejki Premier League West Bromwich Albion przegrał z Arsenalem 0:4. Świetny mecz rozegrał Alexandre Lacazette, który zdobył dwie bramki.

Arsenal powoli wraca na właściwe tory. Jest po serii dwóch wygranych. West Bromwich z kolei gra w kratkę, potrafi zremisować na wyjeździe z Liverpoolem, ale też przegrać u siebie z Leeds 0:5.

Goście pierwszą dogodną okazję stworzyli sobie już w 3. minucie. Wtedy to Pierre Emerick Aubameyang dośrodkował w pole karne. Jeden z obrońców West Bromu wybił futbolówkę z pola karnego, dopadł do niej Héctor Bellerín, bez zastanowienia uderzył, ale Sam Johnstone dobrze interweniował. Blisko gola był także Bukayo Saka. Młody Anglik minął dryblingiem Dare O’Shea, kopnął w kierunku bramki, lecz minimalnie się pomylił. Gospodarze odpowiedzieli wreszcie po 20. minucie gry. Matheus Pereira podał prostopadle do Matta Philippsa, ten strzelił jednak prosto w Brenda Leno i Niemiec nie miał problemów z interwencją.

Chwilę później odpowiedzieli Kanonierzy i w końcu udało im się wyjść na prowadzenie. Z prawej strony Kieran Tierney ograł obrońcę, przedostał się w szesnastkę i finezyjnym uderzeniem pokonał golkipera gospodarzy. Podopieczni Mikela Artety poszło za ciosem i wypunktowali rywala po raz drugi. Alexandre Lacazette wymienił podania z Emilem Smith Rowe’m, pomocnik The Gunners wyszedł sam na sam z Johnstonem, zobaczył lepiej ustawionego Sakę, podał do niego, a reprezentant Anglii tylko dołożył stopę i umieścił piłkę w siatce. Przed przerwą Londyńczycy mogli już totalnie dobić gospodarzy, lecz w dogodnej sytuacji Lacazette strzelił w bramkarza. Do przerwy Arsenal prowadził na The Hawthorns 2:0

Od początku drugiej połowy podopieczni Sama Allardayce’a ruszyli do ataku, aby odrabiać straty. Nie mieli oni jednak zbytnio sposobu na przedostanie się przez zasieki obrony The Gunners i ciężko było o jakiekolwiek okazje. Arsenal nie przestraszył się atakami West Bromu i także starał się grać ofensywnie.

Pierwszą ich sytuację zobaczyliśmy dopiero w 61. minucie. Ale od razu zakończyła się ona trzecim golem. Saka dośrodkował w szesnastkę, tam futbolówkę starał się wybić Ajayi, lecz zrobił to na tyle niedokładnie, że piłka trafiła w słupek, dopadł do niej Smith Rowe, ten jednak strzelił w bramkarza, aż w końcu do siatki skierował ją Lacazette.

Dla Kanonierów prowadzenie trzema bramkami nie było wystarczające i moment później było już 4:0. Tierney dograł w szesnastkę West Bromu tam tylko stopę dołożył Lacazette i mógł świętować dublet. Pod koniec spotkania tempo było już mocno mozolne, lecz nie ma co się dziwić, bo mecz już był rozstrzygnięty. Ostatecznie Arsenal rozgromił West Bromwich na wyjeździe 4:0.

Kanonierzy rozegrali kolejny bardzo dobry mecz i fani Arsenalu mogą z uśmiechem spoglądać w przyszłość. Natomiast fani West Bromu muszą prawdopodobnie przygotować się na spadek swojej drużyny do Championship. Z taką grą będzie bardzo ciężko o utrzymanie.