Oficjalnie: Rugani przedłużył umowę z Juve!

Daniele Rugani przedłużył umowę z Juventusem – poinformował oficjalny serwis mistrza Włoch. 

22-letni wychowanek Empoli jest bardzo perspektywicznym zawodnikiem, a swoje umiejętności szlifuje pod okiem najlepszym włoskich defensorów – Chielliniego, Bonucciego czy Barzagliego. Władze Starej Damy są świadome potencjału młodego obrońcy i szykują dla niego w przyszłości miejsce w pierwszym składzie, o czym świadczy podpisana dzisiaj nowa umowa. Ta będzie wiązała go z 32-krotnym mistrzem Włoch do 30 czerwca 2021 roku.

Rugani dołączył do Juve w 2012 roku z Empoli, jednak na początku jego drużyną była ta do lat 19, zaś później był wypożyczany do swojego macierzystego klubu. Do Turynu wrócił przed rozpoczęciem ubiegłego sezonu i od tamtej pory zagrał dla Bianconerich 29 spotkań. W obecnej kampanii zgromadził na swoim koncie 8 występów we wszystkich rozgrywkach i zdobył w nich już trzy bramki. Młody obrońca ma także na swoim koncie dwa występy w dorosłej kadrze Italii. Przyszłość niewątpliwie należy do niego.

Oficjalna strona klubu w samych superlatywach pisze o swoim piłkarzu:

Klasa, bezpieczeństwo, wizja gry, a ostatnio także bramki. Daniele Rugani od dawna przejawia cechy, które sprawiają, że nieprzypadkowo trener Allegri i wszyscy jego koledzy z drużyny są gotowi przysiąc, że w przyszłości będzie on jednym z bohaterów Juve.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *