Premier League: Słaby West Ham, nieskuteczne Fullham, kuriozalna czerwona kartka i bez goli w derbach Londynu

Sky Sports

Pozornie proste spotkanie dla West Hamu okazało się prawdziwym meczem walki. Młoty wyglądały dziś najsłabiej od bardzo dawna, ale i rywal zza miedzy nie potrafił wykorzystać swoich sytuacji.

Fullham zażarcie walczyło o zdobycie trzech punktów i danie sobie szansy na ucieczkę ze strefy spadkowej. To podopieczni Scotta Parkera mieli więcej z gry i stworzyli znacznie więcej sytuacji do zdobycia gola. Jak jednak często bywa w ich przypadku, brakowało skuteczności i postawienia kropki nad i. West Ham wiele razy był w poważnych opałach i abstrahując od oczekiwań, podopieczni Moyesa mogą być relatywnie zadowoleni z tego rezultatu.

Nie było jednak tak, że Młoty nie miały żadnych sytuacji. Choćby Vladimir Coufal trafił strzałem głową w poprzeczkę. Głową także dwukrotnie blisko był Tomas Soucek, ale tym razem nie dopisał do swojej pokaźnej zdobyczy bramkowej kolejnego trafienia. Skoro zaś mowa o Czechu, w samej końcówce meczu doszło do kuriozalnej sytuacji. Przy rzucie wolnym najlepszy strzelec West Hamu w tym sezonie walczył o pozycję z Mitroviciem. Przypadkowo trafił go łokciem próbując ustawić się przed rywalem, ale sędzia Mike Dean z jakiegoś sobie tylko znanego powodu widział to inaczej. Długo i nader dokładnie sprawdzał to zdarzenie w systemie VAR i finalnie postanowił pokazać Czechowi czerwony kartonik. West Ham z pewnością odwoła się od tej decyzji i być może uzyska pozytywny dla siebie rezultat jak miało to miejsce w przypadku Southampton i Jana Bednarka po meczu z Manchesterem United.

West Ham wyglądał dziś naprawdę źle. Nie potrafili grać tak jak lubią najbardziej – szybkimi, prostopadłymi podaniami i zabójczymi kontrami. Przeszkadzał im w tym dobrze usposobiony, waleczny rywal, ale także pogoda. Dzisiejsze derby Londynu odbyły się w strugach deszczu ze śniegiem, co rzecz jasna uprzykrzało grę obu stronom. Stąd też spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem

Fullham 0:0 West Ham


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *