Premier League: Remis United z Evertonem

Greenwood

Niedzielne spotkanie ligi angielskiej pomiędzy Manchesterem United, a Evertonem zakończyło się wynikiem 1:1. W roli tymczasowego menadżera Evertonu po raz drugi wystąpił Duncan Ferguson.

Już w pierwszej minucie Manchester United miał szansę na gola. Po świetnym dryblingu Freda piłkę otrzymał Jesse Lingard. Anglik uderzył bez przyjęcia z bliskiej odległości, jednak piłka znacząco minęła prawy słupek.

Michael Oliver chciał od razu schłodzić temperament zawodników, dlatego już w 5. minucie Tom Davies otrzymał żółtą kartkę za ostry faul na zawodniku United.

Pięć minut później doskonałe podanie do Marcusa Rashforda posłał Victor Lindelof. 22-latek miał dość łatwą sytuację na strzelenie bramki, jednak piłka po jego uderzeniu minęła lewy słupek.

Chwilę po tym zdarzeniu United zmierzali z kolejnym atakiem. Daniel James otrzymał precyzyjne podanie od kolegi z zespołu i szybko oddał strzał, ale nic z tego nie wynikło. Piłka poleciała obok lewego słupka.

W 26. minucie Marcus Rashford dobrze uderzył z rzutu wolnego, jednak jego strzał nie sprawił problemów Jordanowi Pickfordowi.

Dziesięć minut później Michael Oliver podjął kontrowersyjną decyzję o golu. Po konsultacji z VARem utrzymał swoje zdanie, jednak nie zmienia to faktu, iż gol był bardzo dyskusyjny. Bramka padła po dośrodkowaniu jednego z graczy Evertonu. Piłka po wrzutce minęła zawodników gości (którzy znacznie przeszkodzili de Gei) i odbiła się od Lindelofa, który wbił futbolówkę do własnej siatki.

Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Evertonu.

W 78. minucie Daniel James zagrał do Masona Greenwooda, a ten świetnie uderzył po ziemi przy słupku. Jordan Pickford był bez szans w tej sytuacji.

W tym meczu nie wydarzyło się już nic więcej. Manchester United 1:1 Everton.

17. kolejka Premier League

Old Trafford (Manchester) 15.12.2019, godz. 15:00

Manchester United – Everton 1:1

78′ Greenwood – 36′ Lindelof (gol samobójczy)

Żółte kartki: Lindelof – Davies, Richarlison

Manchester United: De Gea – Wan Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – McTominay, Fred – James (86′ Mata), Lingard (66′ Greenwood), Rashford – Martial

Everton: Pickford – Coleman, Keane, Holgate, Mina, Digne (25′ Baines) – Davies, Iwobi, Bernard (70′ Kean (89′ Niasse))– Calvert-Lewin, Richarlison