PKO Ekstraklasa: Zwycięstwo mistrza Polski z beniaminkiem

PKO Ekstraklasa

PKO Bank Polski Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym niedzielnym spotkaniu w ramach 19. kolejki PKO Ekstraklasy, Piast Gliwice na własnym obiekcie odniósł zwycięstwo z ŁKS-em Łódź (2:1). Gole dla mistrzów Polski zdobyli Piotr Parzyszek oraz Jorge Felix , zaś dla beniaminka bramkę zdobył Marcin Wolski.

Trzy mecze z rzędu z porażką. Taka serie nie przystoi  mistrzowi Polski, a na horyzoncie nie widać, aby sytuacja miała się diametralnie zmienić. – Ja będę szukał pozytywów i patrzył chociażby na pierwszą połowę, jaką rozegraliśmy ze Śląskiem Wrocław. Jeżeli jesteśmy w stanie tak się prezentować, to znaczy, że potrafimy stwarzać sobie sytuacje oraz stać nas na wygrywanie spotkań. Lubimy liczyć porażki drużynom czy też patrzeć na serie wygranych. Tak w piłce się dzieje – tłumaczy Waldemar Fornalik, opiekun popularnych “Piastunek”.

Pierwsza część spotkania stała na dość przeciętnym poziomie. Jednak to goście schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem po trafieniu Macieja Wolskiego. Piłka po przebitce trafiła pod nogi pomocnika, dla którego była to premierowa bramka w kampanii ligowej. Po przerwie oblicze się zmieniło i po dwóch bramkach gospodarzy ekipa Waldemara Fornalika przerwała serię.