Premier League: Porażka wicelidera, trzy punkty dla Świętych

lcfc.com

W sobotę w ramach 22. kolejki Premier League, Leicester City sensacyjnie przegrało przed własną publicznością z Southampton FC (1:2). W barwach gości tradycyjnie już całe spotkanie rozegrał Jan Bednarek.

Pierwsza bramka dla “Lisów” padła już w czternastej minucie, zaś do wyrównania kilka chwil później doprowadził Stuart Armstrong, który miał spore szczęście, gdyż futbolówka wpadła do siatki po rykoszecie. Gospodarze jeszcze w pierwszej połowie cieszyli się po trafieniu Jamiego Vardy’ego, ale po analizie VAR gola nie uznano. W 53. minucie kapitalną interwencją popisał się Alex McCarthy i utrzymał zespół przy życiu. W 81. minucie długie podanie otrzymał Danny Ings, który nie pomylił się i umieścił piłkę między słupkami. Dzięki zwycięstwu “Święci” awansowali na 12. miejsce.