Premier League: Dublet Rashforda. Kanarki pokonane!

twitter.com/premierleague

Manchester United pewnie pokonuje Norwich. Po trzech meczach bez zwycięstwa ekipa Ole Gunnara Solskjaera wygrała u siebie 4:0 z Kanarkami.

Już w 27. minucie znakomite podanie z prawej strony boiska posłał Juan Mata. Do piłki dopadł wychodzący zza pleców obrońcy Marcus Rashford i wpakował ją do siatki Tima Krula.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Rezultat jednak uległ zmianie już siedem minut po gwizdku rozpoczynającym drugą część spotkania. Stało się to, bowiem Tim Krul sfaulował jednego z atakujących graczy Czerwonych Diabłów. Sędzia Anthony Taylor podyktował jedenastkę, a karnego na gola zmienił Marcus Rashford.

Dwie minuty później precyzyjne podanie w pole karne wystosował Juan Mata. Anthony Martial znalazł się w odpowiednim miejscu i dołożył głowę do futbolówki, czym przyczynił się do pokonania golkipera Norwich.

W 71. minucie na boisku zameldował się młody Mason Greenwood. 18-latek pięć minut po wejściu na boisko zdołał umieścić piłkę w siatce Tima Krula. Zrobił to za pomocą strzału z okolic 16. metra.

Old Trafford (Manchester) 11.01.2020, godz. 16:00

22. kolejka Premier League: Manchester United – Norwich 4:0

27′ Rashford, 52′ Rashford, 54′ Martial, 76′ Greenwood

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Wiliams – Matić, Fred – Pereira (71′ Greenwood), Mata, Rashford (59′ James)– Martial (80′ Gomes)

Norwich City: Krul – Aarons, Hanley (80′ Lewis), Zimmermann, Byram – McLean, Tettey, Vrancic (65′ Amadou), Buendia, Cantwell – Idah (65′ Hernandez)