Premier League: Pewne wyjazdowe zwycięstwo Czerwonych Diabłów

Manchester United/ Sky/ Getty Images

Manchester United w 5. kolejce Premier League pewnie pokonał drużynę prowadzoną przez Bruce’a. Na St. James’ Park mieliśmy bramkostrzelną końcówkę spotkania.

Przed spotkanie to ekipa gospodarzy była wyżej w tabeli. Do tego podopieczni Solskjera kolejkę wcześniej na Old Trafford dostali porządną lekcję piłki nożnej od Tottenhamu, a sam mecz zakończył się aż 1:6. Dla tego też kibice czerwonej części Manchesteru raczej podchodzili do tego spotkania z dystansem.

Początkowo zapowiadało się na katastrofę, ponieważ już w 2′ spotkania niefortunnie piłkę do własnej siatki  posłał Luke Shaw, który chciał przeciąć dośrodkowanie. Piętnaście minut później świetną akcją popisali się Bruno Fernandes oraz Juan Mata, w której Portugalczyk zdołał posłać piłkę do siatki. Niestety po konsultacji ze stanowiskiem VAR, bramka została anulowana. Ta sytuacja napędziła tylko ekipę gości do działania i w 23′ znakomite dośrodkowanie Maty na bramkę głową zamienił Harry Maguire. W 30′ znakomitą interwencją popisał się de Gea, który wybronił strzał Saint-Maximina. Gospodarze w pierwszej części spotkania mieli aż trzynaście sytuacji bramkowych, jednak do przerwy zdołali pokonać tylko raz bramkarza Newcastle, Darlowa.

Po zamianie stron w 58′ został podyktowany rzut karny na korzyść gości, jednak Bruno Fernandes nie zdołał podwyższyć prowadzenia jego strzał wyczuł bramkarz Srok. Forma defensywna gospodarzy była przez cały mecz bardzo dobra, jednak wszystko jest do czasu. W ostatnich minutach meczu, piłkarze z Manchesteru wzięli się do pracy. Najpierw wykonali kontratak, który z trudnej pozycji wykończył Fernades. Kilka minut później za sprawą Wan-Bissaki było już 3:1, wtedy wiadome było, że goście zabiorą ze sobą do domu komplet punktów. Lecz w szóstej minucie doliczonego czasu gry zdołali zadać jeszcze jeden cios, tym razem za sprawą Marcus Rasfforda, który wykorzystał znakomite podanie Fernandesa zamykając wynik spotkania 1:4.

Newcastle 1 – 4 Manchester United

Newcastle: Karl Darlow – Emil Krafth; Jamaal Lascelles; Federico Fernandez; Jamal Lewis – Isaac Hayden (49′ Fabian Schaar) – Joelinton (72′ Ryan Fraser); Jonjo Shelvey; Jeff Hendrick (88′ Miguel Almirón); Allan Saint-Maximin – Callum Wilson

Manchester United: David de Gea – Aaron Wan-Bissaka; Victor Lindelof; Harry Maguire; Luke Shaw – Scott McTominay; Fred (69′ Paul Pogba) – Juan Mata (90+2′ Nemanja Matić); Bruno Fernandes; Daniel James (76′ Donny van de Beek); Marcus Rashford.

Strzelcy: Luke Shaw (b.sam 2′); Harry Maguire (23′); Bruno Fernandes (86′); Aaron Wan-Bissaka (90′); Marcus Rashford (90+6′)

Sędzia: Craig Pawson