Premier League: Odkupienie Jorginho. Chelsea remisuje z Manchesterem United

Premier League

Chelsea FC on Twitter

Chelsea zremisowała z Manchesterem United 1:1 w hicie kolejki, który zarazem stanowił jej zakończenie. Dosyć niespodziewanym trafieniem dla przyjezdnych po błędzie Jorginho popisał się Jadon Sancho, natomiast dla gospodarzy rzut karny na bramkę zamienił właśnie wspomniany przed momentem Włoch.

Niestety, pierwsza odsłona hitu kolejki najprościej rzecz ujmując nie porwała. Nie zaskoczył nikogo fakt, że Chelsea szybko przejęła inicjatywę, zmuszając “Czerwone Diabły” do głębokiej defensywy, ale oni z kolei zawodzili w ostatniej tercji, tworząc zaledwie dwie dogodne sytuacje, przy czym jedna to strzał z dystansu Antonio Ruedigera. United z kolei wyglądali na drużynę, którą w pełni satysfakcjonuje bezbramkowy remis.

Po zmianie stron futbol udowodnił nam, jak okrutną potrafi być dyscypliną. Pomimo całej optycznej przewagi Londyńczyków, na prowadzenie wyszedł Manchester United, a wszystko to wydarzyło się za sprawą fatalnego przyjęcia piłki Jorginho, które umożliwiło Rashfordowi i Sancho wyjście dwa na jednego z Edouardem Mendym, z czego nowy nabytek “Red Devils” skrzętnie skorzystał. Kilka minut później dobrą okazję do wyrównania stanu rywalizacji miał Timo Werner, lecz przymierzył niecelnie z kilkunastu metrów.

Chelsea jednak ostatecznie zdołała wyrwać remis w starciu z dobrze broniącym się rywalem. W 67. minucie spóźniony Wan-Bissaka sfaulował we własnym polu karnym Thiago Silvę, a “jedenastkę” na gola zamienił winowajca przy trafieniu Jadona Sancho – Jorginho. Manchester Unied nie stworzył już żadnych dogodnych sytuacji, natomiast “The Blues” mieli jedną w doliczonym czasie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Antonio Ruediger huknął nad poprzeczkę z woleja, co okazało się błędem, bowiem miał sporo miejsca na przyjęcie i dokładne przymierzenie, a co za tym idzie – zapewnienie swojej drużynie trzech punktów.

W zaistniałych okolicznościach Chelsea wciąż przewodzi w tabeli Premier League, tym niemniej przewaga nad drugim Manchesterem City stopniała do zaledwie jednego oczka. United zaś tracą do swojego dzisiejszego rywala 12 punktów i 5 do znajdującego się na czwartej lokacie West Hamu.