Premier League: Newcastle ogrywa Arsenal

nufc.co.uk

Arsenal poniósł pierwszą porażkę w Premier League w tym sezonie na St. James’ Park, podczas gdy Newcastle United zanotowało czwarte ligowe zwycięstwo u siebie z rzędu.

Przed meczem obie drużyny uczciły pamięć byłych i obecnych żołnierzy minutą ciszy, a na koszulkach obu drużyn pojawiły się maki.

W ciągu pierwszych 37 minut spotkania kilkakrotnie dochodziło do ostrych spięć. Kumulacja nastąpiła gdy Kai Havertz ostro i  lekkomyślnie sfaulował Seana Longstaffa.

Sędzia Stuart Attwell podbiegł i pokazał Niemcowi żółtą kartkę, a następnie ukarał Longstaffa, Gordona i Fabiana Schära za protesty.

Po wznowieniu gry Gordon podał do Bruno Guimarãesa, który oddał strzał zza pola karnego, a tuż przed końcem pierwszej polowy Gabriel Martinelli strzelił prosto w Nicka Pope’a.

Burn został zmuszony do opuszczenia boiska w przerwie, a zastąpił go Tino Livramento. Po upływie godziny gry Sroki objęły prowadzenie.

Joelinton przedarł się przez pole karne i znalazł rezerwowego Jacoba Murphy’ego, który strzelił w poprzeczkę. Joe Willock świetnie utrzymał piłkę w grze i posłał dośrodkowanie w pole karne. Następnie strzelcem bramki został Gordon, który wykończył akcję z  bliskiej odległości.

Przy padającym deszczu odbyła się dziwaczna kontrola VAR, w której sprawdzono aż trzy potencjalne przewinienia – piłkę poza grą, faul i spalonego. Ostatecznie sędzia uznał trafienie.

Do końca meczu Arsenal uparcie dążył do wyrównania, ale gospodarze nie wypuścili z rąk trzech punktów.

Bramki: 64. A. Gordon

Kartki: 37. A. Gordon (NEW), 38. Longstaff (NEW), 39. Schär (NEW), 88. Guimarães (NEW), 90+1. Livramento (NEW) – 37. Havertz (ARS)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
Strzały na bramkę: 2:1. Strzały niecelne: 7:13. Rzuty rożne: 0:11. Spalone: 2:1. Faule: 14:9.

Newcastle United: Pope – Trippier, Schär, Lascelles (C), Burn (46. Livramento) – Guimarães, Longstaff, Joelinton – Almirón (63. Murphy, 80. Ritchie), C. Wilson (62. Willock), A. Gordon.
Rezerwowi: Dúbravka – Dummett, Krafth, Hall, Miley.

Trenér: E. Howe.

Arsenal F.C.: Raya – B. White (73. Zinčenko), Saliba, Magalhães, Tomijasu – Rice, Jorginho (C), Havertz – Saka, Nketiah (79. Trossard), Martinelli.
Rezerwowi: Ramsdale, Hein – Kiwior, Soares, Elneny, Nelson.

Trenér: M. Arteta.

Sędziowie: Attwell – West, Mainwaring