Bundesliga: Bayern Monachium wygrywa z Borussią Dortmund

fcbayern.com

Bayern Monachium rozgromił Borussie Dortmund 4:0 w wyjazdowym meczu 10 kolejki Bundesligi. Spotkanie noszące przydomek Der Klassiker było bardzo jednostronne.

Podopieczni Thomasa Tuchela strzelanie rozpoczęli już w 4 minucie za sprawą Upamecano. Minęło niespełna 5 minut, a Bawarczycy prowadzili już różnicą dwóch goli. Do siatki trafił Harry Kane.

W drugiej połowie Anglik dołożył jeszcze dwa trafienia kompletując hat tricka. Die Roten zrehabilitowali się za kompromitującą  porażkę w Pucharze Niemiec, a w Bundeslidze zajmują drugie miejsce ze stratą dwóch punktów do lidera z Leverkusen.

Bramki: 4. Upamecano (Sané), 9. Kane (Sané), 72. Kane (Coman), 90+3. Kane (Pavlović)

Kartki:   61. Hummels (DOR), 74. Ryerson (DOR), 76. Sabitzer (DOR) – 22. Sané (BAY), 85. Laimer (BAY)

Borussia Dortmund: Kobel (C) – M. Wolf (46. Süle), Hummels, N. Schlotterbeck, Ryerson – Özcan (57. F. Nmecha), Sabitzer – Malen (57. Adeyemi), Reus, Brandt (66. Moukoko) – Füllkrug (79. Haller).
Rezerwowi: Meyer – Binsibajní, Reyna, Bynoe-Gittens.

Trenér: E. Terzić.

Bayern Monachium: Neuer (C) – Mazraoui, Upamecano (60. Pavlović), Kim Min-jae, Davies – Laimer, Goretzka – Coman, Musiala (89. Choupo-Moting), Sané (89. T. Müller) – Kane.
Rezerwowi: Ulreich – B. Sarr, Krätzig, Gnabry, Tel.

Trenér: T. Tuchel.

Sędziowie: D. Aytekin – C. Dietz, E. Beitinger