Premier League: Manchester United współliderem na start 2021 roku

united

Manchester United nie zwalnia tempa. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera udanie przywitali Nowy Rok, pokonując Aston Villę 2:1. To już dziesiąty ligowy mecz “Czerwonych Diabłów” bez porażki.

Udana seria została zapoczątkowana 7 listopada minionego już roku, kiedy to Manchester United okazał się lepszy od Evertonu, odpowiadając w ten sposób na przegrane starcie z Arsenalem. Przedmeczowe statystki sugerowały, że w pierwszym dniu 2021 roku passa zostanie podtrzymana. Zwycięstwa ekipy z Old Trafford nad Aston Villą były bowiem rutyną. Gospodarze piątkowego pojedynku zaledwie jeden raz zostali pokonani przez Aston Villę w ostatnich 43 bezpośrednich starciach. Co więcej, wygrali więcej meczów w Nowy Rok niż jakakolwiek inna drużyna w historii angielskiej ligi, bo aż 35, a spośród drużyn, które rozegrały co najmniej 10 meczów w Nowy Rok, “Czerwone Diabły” również mają najwyższy współczynnik wygranych.

Mówiąc o pierwszej połowie spotkania, w szczególności zadowolony mógł być Anthony Martial. Francuz w bieżących rozgrywkach znajduje się daleko od satysfakcjonującej dyspozycji strzeleckiej. W 40. minucie otworzył wynik rywalizacji poprawiając swoje mizerne jak dotychczas konto bramkowe. To dopiero jego drugi gol w bieżących rozgrywkach. Asystą z kolei mógł pochwalić się boczny obrońca Aaron Wan-Bissaka. Idealnie odnalazł lukę w formacji defensywnej Aston Villi, a piłka uderzona głową przez Martiala zaskoczyła Emilano Martineza.

Znacznie więcej działo się po zmianie stron. Aston Villa absolutnie nie zamierzała składać broni i w 58. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Bertrand Traore po asyście Jack’a Grealish’a przymierzył zza pola karnego i nie dał jakichkolwiek szans David’owi de Gei. Remisowy rezultat szybko jednak wyrwał im się z rąk. Zespół Solskjaera zdążył już przyzwyczaić, że benefitów w postaci rzutów karnych nie marnuje. Nie inaczej było tym razem. Douglas Luiz przewrócił w polu karnym jednego z rywali, a arbiter Michael Olivier po wideoanalizie wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem został nie kto inny jak Bruno Fernandes. Gol na 2:1 w 61. minucie ostatecznie rozstrzygnął wynik na korzyść gospodarzy, aczkolwiek w samej końcówce zawodnikom Aston Villi niewiele zabrakło, aby doprowadzić do remisu. Najpierw o strzał z dystansu pokusił się Matty Cash, a następnie szczęścia próbował Keinan Devis. Dzięki przytomność de Gei i przede wszystkim Erica Bailly’ego w drugiej sytuacji, który w ostatniej chwili zablokował piłkę zmierzającą w stronę bramki, Manchester United wspiął się na szczyt ligowej tabeli.