Premier League: “Mały finał” dla Chelsea, zwycięstwa Leeds i Liverpoolu, porażka Tottenhamu

źródło: twitter.com/PremierLeague

W niedzielnej serii spotkań Premier League Tottenham uległ Leeds, a Crystal Palace pokonało spadkowiczów z Sheffield. Próbę sił przed finałem Ligi Mistrzów wygrała Chelsea, a Liverpool odprawił Southampton.

Leeds – Tottenham 3:1

Z przytupem w spotkanie weszła drużyna Mateusza Klicha. Do piłki w polu karnym dopadł Stuart Dallas i mocny strzałem wpakował futbolówkę do siatki. Goście odpowiedzieli za sprawą Heug-Min Sona, który wyszedł sam na sam z Illanem Meslierem. Wcześniej kapitalnymi umiejętnościami dryblingu popisał się Dele Alli, który wyprowadził na czystą sytuację swojego Koreańskiego kolegę. Harry Kane podwyższył prowadzenie “Kogutów”, ale był na spalonym. Przed przerwą gola zdobyło Leeds. Podopieczni Marcelo Bielsy przeprowadzili składną zespołową akcję, wykończoną przez Patricka Bamforda. Pod koniec spotkania rywalizację zamknął Rodrigo, który z bliska pokonał Hugo Llorisa po kontrataku wyprowadzonym przez Raphinię.

Sheffield United – Crystal Palace 0:2

Strzelanie zaczęło się już w 2. minucie meczu. Christian Benteke znalazł się w polu karnym rywali i spróbował zaskoczyć Aarona Ramsdale’a. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy gospodarzy i wpadła do siatki. Przyjezdni wciąż zaciekle atakowali spadkowiczów z Premier League, ale przypieczętowali zwycięstwo dopiero pod koniec drugiej połowy gry na Bramall Lane. Eberechi Eze przeprowadził piękną indywidualną akcję, minął kilku rywali i wpadł w ich szesnastkę i uderzył, a futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki.

Manchester City – Chelsea 1:2

“Obywatele” wyraźnie przeważali w początkowej fazie spotkania, co przyniosło im zasłużonego gola. Gabriel Jesus znalazł się sam w polu karnym rywali, podał do Sergio Aguero, popełnił błąd techniczny, ale w tym miejscu pojawił się także Raheem Sterling i pokonał Edouarda Mendy’ego. Po chwili Billy Glimour sfaulował Jesusa i sędzia wskazał na wapno. Do futbolówki podszedł Aguero i spróbował pokonać golkipera z Senegalu strzałem “panenką”. Ten jednak nie ruszył się ze środka bramki i ze spokojem złapał piłkę. Thomas Tuchel w przerwie przeprowadził męską rozmowę ze swoimi podopiecznymi, którzy lepiej weszli w drugą połowę. Bramkę wyrównującą pięknym uderzeniem z dystansu zdobył Hakim Ziyech po kontrataku, który sam rozpoczął. W dosłownie ostatniej akcji meczu zwycięstwo Chelsea zapewnił Marcos Alonso po świetnej asyście Timo Wernera. Wcześniej do siatki trafił Callum Hudson-Odoi, ale sędzia po konsultacji z VARem anulował to trafienie.

Liverpool – Southampton 2:0

Rywalizacja obu drużyn była niezwykle dynamiczna i wyrównana, ale w pierwszej połowie szale na swoją korzyść przechylili gospodarze. Mohamed Salah popisał się cudownym dośrodkowaniem w pole karne, które strzałem głową tuż przy lewym słupku zamknął Sadio Mane. Bliski wyrównania był Nathan Redmond, ale jego wolej wylądował obok bramki Alissona. Liverpool zdominował drugie 45 minut, lecz pierwszą dogodną sytuację stworzyło Southampton. Ibrahima Diallo zatrudnił golkipera “The Reds” uderzeniem z pod poprzeczkę. Ten jednak był czujny i nie dopuścił do utraty gola. Przed końcem regulaminowego czasu gry swoje premierowe trafienie w barwach klubu z Merseyside zanotował po strzale z dystansu Thiago, czym ustalił wynik spotkania na 2:0.