Serie A: Vlahović znowu odpalił! Drągowski z czystym kontem

Dusan Vlahovic

marca.com/

Fiorentina podejmowała na swoim boisku Lazio. Bohaterem “Violi” po raz kolejny w tym sezonie stał się Dusan Vlahović, który zanotował dwa trafienia.

Mimo że Lazio było faworytem tego spotkania, Fiorentina nie miała zamiaru łatwo oddawać rzymianom trzech punktów. Dlatego pierwszy kwadrans meczu charakteryzowało wiele groźnych sytuacji, zarówno pod bramką Drągowskiego, jak i Reiny. Goście mogli wyjść na prowadzenie już w jedenastej minucie, kiedy piłka trafiła do znajdującego się na szóstym metrze Milinkovicia-Savicia. Jednak pomocnik ekipy ze stolicy Włoch uderzył prosto w polskiego bramkarza. Fiorentina odpowiedziała własną akcją. W odróżnieniu od swoich rywali “Viola” potrafiła skutecznie wykończyć stworzoną okazję. Po bardzo dobrym rajdzie Biraghiego 28-latek dośrodkował piłkę. Futbolówka trafiła do Vlahovicia, który musiał ją tylko umieścić w pustej bramce Reiny. Do końca pierwszej połowy już nikt nie potrafił wpisać się na listę strzelców.

Po zamianie stron przy piłce częściej znajdowali się piłkarze Lazio. Jednak podopieczni Simeone Inzaghiego nie potrafili zamienić tego na gole. Przez to w szeregi “Biancocelestich” wkradała się frustracja, która ujawniała się w wielu faulach ekipy gości. Nic zatem dziwnego, że w przeciągu siedemnastu minut rzymianie otrzymali aż cztery żółte kartki. Mimo wielu szybko przeprowadzonych zmian w zespole Lazio nic w tym meczu nie układało się po ich myśli. Na kilka chwil przed końcem regulaminowego czasu gry Vlahović po raz drugi trafił do siatki Reiny. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Serb wykorzystał swoje warunki fizyczne i wygrał pojedynek główkowy z jednym z defensorów gości. Już w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę obejrzał Andreas Pereira, który na murawie pojawił się dopiero w 63. minucie.

08.05.2021 r., 35. kolejka Serie A, Stadio Artemio Franchi

Fiorentina – Lazio 2:0 (1:0)

Vlahović 33′ 89′

Fiorentina: Drągowski – Milenkovic, Pezzella, Caceres – Castrovilli (Martinez 91′), Ribery (Kouame 85′) – Venuti, Bonaventura (Amrabat 73′), Biraghi – Vlahović, Pulgar

Lazio: Reina – Marusic, Radu (Muriqi 75′), Acerbi – Milinkovic-Savic, Leiva (Cataldi 64′)- Lazzari (Felipe 63′), Alberto (Akpa Akpro 75′), Lulic (Pereira 63′) – Correa, Immobile

Żółte kartki: Venuti 5′, Vlahović 44′, Caceres 92′ – Acerbi 28′, Leiva 60′, Radu 66′, Felipe 74′, Pereira 77′ 95′, Cataldi 91′, Akpa Akpro 96′

Czerwone kartki: Pereira 95′

08.05.2021 r., 35. kolejka Serie A

Mimo że Inter ma już zapewnione mistrzostwo, to mediolańczycy nikomu oddawać punktów za darmo. Udowodnili to w dzisiejszym spotkaniu z Sampdorią, wygrywając z ekipą Bartosza Bereszyńskiego aż 5:1. W tym spotkaniu na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Alexis Sanchez. Swoje trafienia dołożyli również Martinez, Gagliardini oraz Pinamonti.

Kibice calcio nie doczekali się wielkich emocji w spotkaniu dwóch zespołów ze środka tabeli. Po w miarę spokojnym starciu Udinese zremisowało na swoim boisku z Bologną.

Udinese 1:1 Bologna

Inter Mediolan 5:1 Sampdoria