Premier League: Kolejne zwycięstwo Manchesteru City

W meczu 25. kolejki Premier League Arsenal przegrał z Manchesterem City 0:1. Jedynego gola strzelił Raheem Sterling.

Na The Emirates mieliśmy kolejny pojedynek mistrza i jego ucznia. Arsenal Mikela Artety podejmował Manchester City Pepa Guardioli. Zdecydowanym faworytem byli goście.

Pierwszą okazję goście wyprowadzili w 2. minucie i od razu wyszli na prowadzenie. Riyad Mahrez dośrodkował w szesnastkę. Tam głową uderzył Raheem Sterling i pokonał Bernda Leno. Po tym golu obraz gry nie zmienił się. Nadal przy piłce utrzymywali się The Citizens i to oni starali się powiększyć przewagę. Kanonierzy groźnie odpowiedzieli dopiero po upływie drugiego kwadransa. Kontratak uderzeniem sprzed pola karnego zakończył Kieran Tierney. Piłka leciała jednak w środek bramki i Ederson spokojnie interweniował. Tuż przed przerwą wyrównać mógł także Nicolas Pépé. Iworyjczyk kopnął jednak w boczną siatkę i do szatni Manchester schodził z minimalnym prowadzeniem.

W pierwszych minutach drugiej połowy goście mieli okazję, by zabić mecz. Po uderzeniu İlkaya Gündoğana dobrze obronił jednak Leno.  Groźnie pod bramką City było po strzale Mohameda Elneny’ego. Egipcjanin huknął z dystansu po złym wybiciu Edersona, lecz minimalnie się pomylił. Była to jedna z nielicznych sytuacji Arsenalu, bo przewagę nadal mieli Obywatele. Szansę na gola miał João Cancelo. Portugalczyk ograł jednego z obrońców, chciał wkręcić piłkę w bramkę, lecz minimalnie chybił. Ostatecznie nic już w tym meczu się nie zmieniło. Manchester wygrał 1:0, zanotował trzynastą ligową wygraną z rzędu i co najważniejsze, umocnił się na pozycji lidera.

Pomiędzy obiema drużynami nie było widać przepaści. Arsenal po prostu nie potrafił konkretnie zagrozić bramce The Citizens. Ci z kolei po szybko strzelonej bramce już nie forsowali dużego tempa. Dla Kanonierów jedyna nadzieja na odratowanie sezonu to Liga Europy. City natomiast pewnie kroczy po tytuł i nie zanosi się na to, żeby ktoś ich zatrzymał.

Arsenal FC – Manchester City 0:1 (0:1)

Raheem Sterling 2′

Arsenal: Bernd Leno – Héctor Bellerín, Rob Holding (David Luiz 82′), Pablo Marí, Kieran Tierney – Mohamed Elneny (Dani Ceballos 86′), Granit Xhaka, Bukayo Saka, Martin Ødegaard (Alexandre Lacazette 73′), Nicolas Pépé (Emile Smith Rowe 73′)  – Pierre Emerick Aubameyang

City: Ederson – João Cancelo, Rúben Dias, John Stones, Ołeksandr Zinczenko – Kevin De Bruyne (Gabriel Jesus 63′), Fernandinho, İlkay Gündoğan – Riyad Mahrez, Raheem Sterling, Bernardo Silva

Żółte kartki: Granit Xhaka, Héctor Bellerín – Bernardo Silva, João Cancelo

Sędzia: Jonathan Moss