Serie A: Zieliński z kolejnym golem, ale Atalanta lepsza od Napoli

Zieliński

Kibice Serie A zobaczyli aż sześć goli na Gewiss Stadium podczas niedzielnej konfrontacji Atalanty z Napoli. Co ciekawe – wszystkie padły w drugiej połowie. Ku uciesze polskich fanów – kolejne trafienie w tym sezonie zaliczył Piotr Zieliński.

Pomocnik dał nadzieje przyjezdnym strzelając na 1:1. Zieliński był jedną z wyróżniających postaci się Napoli i tak naprawdę – jednym z niewielu piłkarzy, którzy walczyli w ofensywie.

Potem jednak Atalanta ponownie odskoczyła na 3:1. W 75. minucie niepewność w szeregach gospodarzy mogła dać samobójcza bramka Joakima Maehle. Wynik przypieczętował Cristian Gabriel Romero. Atalanta wygrała w lidze drugie spotkanie z rzędu.

21.02.2021, 18:00, 23. kolejka Serie A

Atalanta – Napoli 4:2 (0:0)

Duván Zapata 52′, Robin Gosens 64′, Luis Muriel 71′, Cristián Romero 79′ – Piotr Zieliński 58′, Robin Gosens 75′ (s)

Atalanta: Gollini – Tolói, Djimsiti, Romero – Gosens, Freuler (78. Pasalić), de Roon, Pessina (84. Palomino), Maehle (90. Šutalo) – D. Zapata (90. Malinovskyj), Muriel (84. Al. Mirančuk).

SSC Napoli: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Nikola Maksimović (78. Koulibaly), Rui (78. Ghoulam) – Ruiz, Bakayoko – Elmas (53. L. Insigne), P. Zieliński (84. Lobotka), Politano – Osimhen.