Premier League: Liverpool wygrywa w hicie kolejki

Twitter: @LFC

Piłkarze Pepa Guardioli odnieśli dziś pierwszą porażkę w tym sezonie, przegrywając 1:0 na Anfield. Zwycięskiego gola dla “The Reds” zdobył Mohamed Salah.

Pierwsza połowa nie przyniosła nam wielu konkretów. Mieliśmy kilka groźnych sytuacji, ale kończyły się one zwykle niecelnymi uderzeniami lub celnymi strzałami wprost w ręce bramkarzy. Tak więc przez pierwsze 45 minut nie oglądaliśmy bramek.

Inaczej było w po przerwie. Początek drugiej połowy to istny rollercoaster. W 50. minucie doskonałą okazję na otwarcie wyniku miał Mohamed Salah. Egipcjanin znalazł się w sytuacji sam na sam z Edersonem, ale brazylijski bramkarz obronił strzał skrzydłowego “The Reds”. Dwie minuty później to goście za sprawą Phila Fodena zdobyli bramkę, ale sędzia Anthony Taylor po konsultacjach z VAR nie uznał tego gola, dopatrując się wcześniej faulu Erlinga Haalanda na Fabinho. Jakby tego było mało z kolejną akcją ruszył Liverpool. Małe nieporozumienie w obronie Manchesteru City sprawiło, że piłka powędrowała pod nogi Salaha, a ten świetnie dograł ją na głowę Joty. Portugalczyk uderzał jednak niecelnie.

W 75. minucie Alisson doskonale rozpoczął kontratak Liverpoolu, uruchamiając Salaha. 30-latek poradził sobie z Cancelo i ponownie ruszył w stronę bramki “The Citizens”, aby stanąć naprzeciw Edersona. Tym razem to zawodnik Liverpoolu okazał się lepszy w tym starciu i gracze z Anfield mogli w końcu cieszyć się z prowadzenia. Kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry czerwoną kartką ukarany został Jurgen Klopp. Chwilę później piłkarze niemieckiego szkoleniowca mieli jeszcze okazję, aby trafić na 2:0, ale wydaje się, że Darwin Nunez powinien wówczas podawać do lepiej ustawionego Salaha. Wynik do końca nie uległ już zmianie, a pierwsza porażka Manchesteru City w tym sezonie stała się faktem.