Premier League: Gole po błędach bramkarzy. Remis na Goodison Park!

W niedzielne popołudnie Manchester United przyjechał do pobliskiego Liverpoolu, aby zagrać z Evertonem. Poprzednie spotkanie pomiędzy tymi drużynami na Goodison Park zakończyło się zaskakującą wygraną The Toffees 4:0.

Do niecodziennej sytuacji doszło w 3. minucie spotkania. David De Gea mógł spokojnie podać do któregoś z kolegów, jednak postanowił wybić piłkę górą, co zauważył Dominic Calvert-Lewin. Napastnik Evertonu podbiegł do golkipera United i nadział się na piłkę piętką. Futbolówka po tym rykoszecie wpadła do siatki i było 1:0 dla gospodarzy.

Dwie minuty później, strzelec bramki miał doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia. Calvert-Lewin uderzył z dystansu na bramkę Czerwonych Diabłów, jednak David De Gea doskonale obronił.

Manchester United od momentu utraty bramki próbował atakować ze wszystkich sił. W 7. minucie Nemanja Matic znalazł się w okolicach 16. metra i uderzył na bramkę Jordana Pickforda. Piłka po strzale Serba odbiła się od poprzeczki.

W 31. minucie Bruno Fernandes znalazł sobie miejsce i uderzył na bramkę Evertonu. Jordan Pickford nie zachował się najlepiej, przez co piłka wpadła do siatki i było już 1:1. Piłkarze zeszli na przerwę przy remisowym wyniku.

Kilkanaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy Gylfi Sigurdsson miał doskonałą okazję na strzelenie bramki z rzutu wolnego. Reprezentant Islandii dobrze uderzył, jednak piłka trafiła tylko w słupek.

W 90. minucie Odion Ighalo miał na nodze piłkę meczową, jednak Jordan Pickford wykazał się refleksem i sparował piłkę na rzut rożny.

Dwie minuty później bramkę zdobył Everton! Gol jednak nie został uznany, ponieważ Sigurdsson zasłonił bramkarzowi United piłkę, czym utrudnił mu interwencję.

Mecz zakończył się remisem 1:1.

Goodison Park (Liverpool) 01.03.2020, godz. 15:00

Everton – Manchester United 1:1

3′ Calvert-Lewin – 31′ Fernandes

Żółte kartki: Calvert-Lewin, Davies, Sidibe – Shaw, Maguire, Lindelof, Fred

Everton: Pickford – Coleman (28′ Sidibe), Holgate, Keane, Baines – Davies, Gomes (82′ Kean), Sigurdsson, Walcott (63′ Bernard) – Richarlison, Calvert-Lewin

Manchester United: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw – Matić, Fred – McTominay (72′ Mata), Fernandes, Greenwood (72′ Ighalo) – Martial (89′ Williams)