PKO Ekstraklasa: ŁKS wyrywa remis w samej końcówce

PKO Ekstraklasa

PKO Bank Polski Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Arka Gdynia zremisowała z ŁKS-em Łódź 1:1 w 24. kolejce PKO Ekstraklasy. Dla gospodarzy trafienie zaliczył Marko Vejinović. W ostatnich sekundach remis dla przyjezdnych uratował Guima.

Dość nietypową sytuację można było obserwować na samym początku meczu. Maciej Dąbrowski ucierpiał w starciu z rywalem. Przypadkowo… sam siebie trafił w nos kolanem i musiał opuścić boisko. Najlepszą okazję bramkową w pierwszej połowie widzieliśmy w 30. minucie. Adam Ratajczyk świetnie przerzucił piłkę na prawą stronę do Antonio Domíngueza. Ten wpadł w pole karne, ale z około 15 metra minimalnie przestrzelił. Na bramkę czekaliśmy do 57. minuty. Marko Vejinović najlepiej odnalazł się w polu karnym po wyrzucie z autu i niskim strzałem pokonał golkipera rywali. W ostatnich sekundach meczu wyrównał Guima.

1.03.2020, godz. 15:00, 24. kolejka PKO Ekstraklasy, Gdynia

Arka Gdynia – ŁKS Łódź 1:1 (0:0)

Marko Vejinović 57′ – Guima 90+

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Bergqvist, Helstrup, Marciniak (C) – Deja, Danch – Młyński, Vejinović (88′ Schirtladze), Mihajlović – Serrarens (59′ Zawada).

ŁKS Łódź: Malarz (C) – Grzesik, Moros, M. Dąbrowski (6′ Sobociński), Vidmajer (46′ Klimczak) – Trąbka, A. Domínguez, Guima, Wolski, Ratajczyk (69′ Corral) – Wróbel.

Żółte kartki:  Serrarens, Vidmajer, Guima – Młyński, Deja, Marciniak