Ligue 1: Lille goni czołówkę, Nantes ponownie gubi punkty

Benjamin Andre

Bez niespodzianki na Stade de la Beaujoire. Faworyzowane Lille skromnie pokonało Nantes 1:0 i w dalszym ciągu walczy o odzyskanie trzeciej pozycji w tabeli Ligue 1.

Faworyzowani goście lepiej rozpoczęli to spotkanie i od początku przejęli inicjatywę. Jeden z pierwszych ataków wymusił na Lafoncie groźną interwencję, za którą bramkarz Nantes obejrzał żółty kartonik. Kolejne minuty w dalszym ciągu stały pod znakiem dominacji Lille. Swoich sił próbowali m.in. Loïc Rémy czy Jose Fonte, lecz były bramkarz Toulouse i Fiorentiny wychodził z tych pojedynków zwycięsko.

Przed przerwą w polu karnym padł Renato Sanches, lecz sędzia główny spotkania, Willy Delajod, pozostał niewzruszony, po czym zakończył pierwszą odsłonę starcia. W drugiej ataki “Les Dogues” finalnie zaowocowały. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Renato Sanchesa piłkę do siatki wpakował Benjamin Andre.

Pomimo konieczności odrabiania strat Nantes nie było w stanie oddać celnego strzału na bramkę Maignana. W większości przypadków ataki gospodarzy kończyły się jeszcze przed szesnastym metrem.

W 89′ minucie Pallois był bliski trafienia wyrównującego, lecz po jego uderzeniu głową piłka minęła jedynie słupek. Bezradne “Kanarki” nie były w stanie zdobyć bramki i wywalczyć choćby punktu.

Niechlubna seria Nantes trwa zatem w najgorsze. Dla podopiecznych Christiana Gourcuffa jest to już siódmy mecz ligowy przed własną publicznością bez zwycięstwa. Lille z kolei utrzymuje stratę jednego punktu do plasującego się na trzecim miejscu Rennes.

Stade de la Beaujoire (Nantes) 01.03.2020, godz. 15:00

Ligue 1 – 27. kolejka: Nantes – OSC Lille 0:1 (0:0)

Benjamin Andre 58′

Nantes: Lafont – Appiah, Girotto, Pallois, Traore – Limbombe (Coulibaly 57′), Abeid (Benavente 80′), Louza, Bamba – Simon, Blas (Toure 67′)

Lille: Maignan – Celilk, Fonte, Gabriel, Bradaric – Ikone (Luiz Araujo 73′), Andre, Sanches, Bamba (Gaitan 80′) – Osimhen, Remy (Xeka 87′)

Żółte kartki: Lafont 8′, Abeid 32′, Pallois 45+1′, Coulibaly 66′ – Ikone 55′, Fonte 68′, Xeka 90+4′