Premier League: Faworyci nie zawiedli, zwycięstwa Leeds, City i Liverpoolu

Liverpool

liverpoolfc.com

Za nami sobotnie mecze 30. kolejki Premier League. Leeds minimalnie pokonało Sheffield 2:1. Pewne zwycięstwo zanotował lider, Manchester City, który ograł Leicester 2:0. Na koniec dnia Liverpool nie dał żadnych szans Arsenalowi, pokonując Kanonierów 3:0.

Od początku meczu przewagę miał Liverpool. To nie powinno nikogo raczej  dziwić. Dziwne było natomiast to, że The Reds grali dobrze tylko do pola karnego. Gdy trzeba było przedostać się w szesnastkę, to już było walenie w mur. Goście próbowali więc uderzeń z dystansu. Bardzo blisko był Fabinho. Brazylijczyk spróbował swoich sił w 14. minucie, lecz minimalnie chybił. Arsenal w pierwszej połowie praktycznie nie istniał. Idealnie potwierdza to statystyka strzałów, gdzie po stronie Kanonierów w pierwszych dwóch kwadransach była liczba zero. Tymczasem podopieczni Jurgena Kloppa mieli coraz większą przewagę i bramka dla gości wisiała w powietrzu. Bardzo blisko celu był Roberto Firmino, który huknął sprzed pola karnego jednak znowu trochę zabrakło, bo futbolówka przeleciała tuż obok bramki. Problemy Kanonierów okazały się jeszcze większe w doliczonym czasie gry. Kieran Tierney nabawił się kontuzji kolana i musiał zastąpić go Cedric. Do przerwy goli nie było, choć powinny one paść, dla Liverpoolu.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal przewagę miał Liverpool, a Arsenal liczył na kontrataki. Mikel Arteta zauważył, że jego drużynie nie idzie i postanowił dokonać zmiany. Daniego Ceballosa zmienił Mohamed Elneny. Ta zmiana jednak nie pomogła, bo nadal The Reds wyglądali o klasę lepiej. Dodatkowo wreszcie strzelili zasłużonego gola w 64. minucie. Trent Alexander Arnol dośrodkował w szesnastkę. Tam Diogo Jota wygrał pojedynek główkowy z Robem Holdingiem i pokonał Bernda Leno. Mistrzowie Anglii poszli za ciosem i chwilę później podwyższyli prowadzenie. Fabinho podał prostopadle w stronę pola karnego. Fatalny błąd popełnił Gabriel, futbolówkę przejął Salah i pod nogami bramkarza wpakował ją do siatki. Stracone gole wcale nie podziałały dobrze na gospodarzy. Nadal nie mieli oni pomysłu na ten mecz, a w końcówce meczu zostali jeszcze dobici przez rywali. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Jota. Ostatecznie ten gol ustalił wynik meczu. Liverpool wygrał 3:0 i zainkasował pewne trzy punkty.

Między obiema drużynami było widać dziś przepaść. Liverpool wyglądał jak drużyna o dwie klasy lepsza. Z taką grą The Reds na pewno nie są na straconej pozycji w spotkaniu Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Arsenal natomiast może mieć olbrzymie problemy ze Slavią Praga.