Premier League: City po niełatwej przeprawie pokonuje Burnley. Agüero znów skuteczny!

ibtimes.co.uk

13. kolejkę Premier League rozpoczęło starcie Burnley z Manchesterem City. Mały, miejski klub, bez gwiazd i poklasku podejmował budowanego z przepychem, konstelacją gwiazd na boisku i wielkim trenerem rywala. Beniaminek potrafił już kilkukrotnie pozytywnie zaskoczyć w tym sezonie, szczególnie na Turf Moor. 4 zwycięstwa w 7 spotkaniach (w tym 2:0 z Liverpoolem, 2:0 z Watford czy 2:1 z Evertonem) pokazują, że podopieczni Seana Dyche’a doskonale czują się w swojej twierdzy. Jak wypadli tym razem i czy mocno postawili się wyżej notowanemu rywalowi?

Na samym początku spotkania arbiter Andre Marriner mógł pokusić się o podyktowanie rzutu karnego dla Burnley. W polu karnym doszło do spięcia między Georgem Boyd’em, a Nicolasem Otamendim. Stoper gości przy walce o górną piłkę zdecydowanie pchnął swojego rywala w plecy, ale gwizdek arbitra milczał.

W 7. minucie groźny strzał w kierunku bramki gospodarzy oddał Sergio Agüero. Piłka leciała blisko prawego słupka bramki, ale dobrze w tej sytuacji spisał się Paul Robinson, zastępujący podstawowego golkipera “The Clarets” Toma Heatona. Dla Robinsona dzisiejszy występ w pierwszym składzie był szczególny, bowiem to jego pierwszy mecz w wyjściowej “11” w meczu Premier League od… 1664 dni!

Odpowiedź Burnley była piorunująca. Dobry, odważny początek w ich wykonaniu poskutkował otwarciem wyniku w 14. minucie. Długą piłkę pod pole karne posłał Robinson, ta została zbita przed pole karne, gdzie czekał Marney i nie zastanawiając się długo oddał piękne uderzenie pierwszej piłki, które ugrzęzło w siatce Claudio Bravo. 1:0!

W 20. minucie dobrą akcję Yayi Toure strzałem z pola karnego kończył Nolito, lecz po raz kolejny czujnie w bramce zachował się 37-letni golkiper Burnley i pokazał, że mimo wieku ciągle ma niezły refleks.

Po raz kolejny City zaatakowało w 35. minucie. Po raz drugi piłkę między sobą wymienili Nolito i Yaya Toure, ale tym razem strzał oddawał Iworyjczyk. Po nim piłka trafiła tylko w boczną siatkę.

Poprzednia akcja wyraźnie napędziła “Obywateli” i już dwie minuty później dopięli oni swego. Po dośrodkowaniu Sterlinga z rzutu rożnego doszło do małego bilarda w polu karnym gospodarzy, po którym piłka spadła pod nogi Agüero, a ten z najbliższej odległości wyrównał na 1:1!

Chwilę później ponownie w roli głównej wystąpił Agüero. Argentyńczyk oddał mocny strzał lewą nogą zza pola karnego i tylko fantastyczna parada Robinsona pozwoliła zachować stan meczu.

Odważnie grające Burnley i długo budzący się Manchester – tak wyglądała pierwsza część gry, w której każda ze stron zanotowała po jednym trafieniu.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy nie przynosił spięć podbramkowych. Po nim goście wyszli na prowadzenie, a po raz drugi do siatki trafił Agüero. Podopieczni Pepa Guardioli mieli w tej sytuacji ogromną furę szczęścia, bowiem w polu karnym Burnley doszło do tak ogromnego zamieszania, że trudno mówić o wypracowanej sytuacji. Najważniejsze jednak, że piłka ostatecznie znalazła się w siatce i pozwoliła wyjść City na prowadzenie.

W 74. minucie mogło być 2:2. Dośrodkowanie z bocznej strefy najpierw zgrał jeden z piłkarzy gospodarzy, a następnie strzał głową oddał Keane, ale na przeszkodzie stanął stojący przed samą bramką Kolarov, ratując swój zespół przed utratą bramki.

Już w doliczonym czasie gry gospodarze stanęli przed ostatnią szansą na bramkę. Dośrodkowanie z rzutu wolnego stworzyło niemałe zamieszanie w polu karnym Claudio Bravo, jednak w tej sytuacji zabrakło nieco szczęścia do tego, żeby umieścić piłkę w siatce.

Burnley po raz kolejny w tym sezonie pokazało, że każdy mecz na Turf Moor dla ich rywali będzie niezwykle trudny. Podopieczni Seana Dyche’a szybko zapomnieli o poniedziałkowej porażce 0:4 z WBA i zaprezentowali się z zupełnie innej strony, stawiając się gościom z Manchesteru. Ci mimo problemów zdołali dwukrotnie pokonać dobrze dysponowanego Robinsona i zabrać ze sobą trzy punkty, które pozwoliły wzbić się na czoło tabeli Premier League przynajmniej do wieczora.

Turf Moor, Burnley, 26.11.2016r., godz. 13:30, sędzia: Andre Marriner

Burnley – Manchester City 1:2 (1:1)

1:0 Marney 14′

1:1 Agüero 37′

1:2 Agüero 60′

Żółte kartki: Marney, Lawton (Burnley) – Otamendi, Agüero, Nolito (Man. City)

Burnley: Robinson – Lowton, Keane, Mee, Ward – Gudmundsson (43′ Tarkowski), Marney (40′ Arfield), Defour (80′ Barnes), Boyd, Hendrick – Vokes

Man. City: Bravo – Sagna, Otamendi, Kolarov, Clichy – Fernandinho, Fernando, Sterling (57′ Sane), Toure, Nolito (78′ de Bruyne) – Agüero (89′ Navas)