Niższe ligi: Lider przezimuje w Częstochowie

DlaWas.info

Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali w Poznaniu tamtejszą Wartę 2-1 i pozostali na pozycji lidera II ligi. Bramki dla częstochowian zdobyli Przemysław Oziębała oraz Rafał Figiel, a dla Warty honorowe trafienie uzyskał Dominik Chromiński. 

Mecz rozpoczął się od ataków drużyny z miasta Jasnej Góry. Ich dominacja w początkowym okresie spotkania została przypieczętowana bramką w 11. minucie autorstwa Przemysława Oziębały. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Zmianie uległ zaś przebieg spoktania, po bramce dla Rakowa, gra znacznie się wyrównała.

W drugiej połowie fani zgromadzeni na stadionie Warty byli świadkami dwóch trafień. Najpierw w 68. minucie prowadzenie podwyższył Raków, po bramce kapitana zespołu Rafała Figla. Mocnym strzałem z ok.16 metra zakończył kontrę częstochowian. Dwie minuty później padła, jak się okazało, jedynie honorowa bramka dla Warty. Dominik Chromiński strzałem głową zaskoczył bramkarza gości.

Warta mimo tej porażki uniknęła ponownego spotkania pierwszego stopnia ze strefą spadkową, dla Rakowa zaś, to zwycięstwo oznacza kolejny ważny krok w bitwie o I ligę.

Warta Poznań – Raków Częstochowa 1:2(0:1)

0:1 Oziębała 11′

0:2 Figiel 68′

1:2 Chromiński 70′


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *