W meczu drugiej kolejki angielskiej Premier League Chelsea odniosła swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie, pokonując na wyjeździe Watford 2:1. Podobnie jak przed tygodniem w meczu z West Ham, tak i dziś zwycięskiego gola dla The Blues zdobył w końcowych minutach meczu Diego Costa.

Początek spotkania był bardzo spokojny. Chelsea próbowała przejąć inicjatywę, ale niewiele z tego wynikało. W 24. minucie meczu pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola mieli gospodarze. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Nordina Amrabata z bliskiej odległości uderzył Odion Ighalo, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Dopiero w końcówce pierwszej połowy pierwszy celny strzał oddała Chelsea, ale uderzenie Edena Hazarda z rzutu wolnego było zbyt lekkie, aby zaskoczyć Heurelho Gomesa.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków Chelsea, ale w 55. minucie to gospodarze niespodziewanie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Adlene Guedioury obrońcy The Blues minęli się z piłką, a celnym strzałem akcję zamknął Etienne Capoue.
W 67. minucie londyńczykom należał się rzut karny. Po dośrodkowaniu Pedro z rzutu rożnego piłkę odbił ręką Craig Cathcart, ale gwizdek arbitra Jonathana Mossa milczał.
Na dziesięć minut przed końcem spotkania Chelsea zdołała wyrównać. Strzał z dystansu Edena Hazarda odbił przed siebie Gomes, ale skuteczną dobitką popisał się Michy Batshuayi, zdobywając tym samym swojego pierwszego gola w barwach The Blues.
W 87. minucie podopieczni Antonio Conte zadali ostateczny cios. Cesc Fabregas kapitalnym prostopadłym podaniem uruchomił Diego Costę, a ten w sytuacji sam na sam z Gomesem wyprowadził Chelsea na prowadzenie. W doliczonym czasie gry mógł je jeszcze powiększyć Batshuayi, ale gospodarzy od utraty trzeciego gola uratowała poprzeczka. Watford – Chelsea 1:2.

Watford FC – Chelsea FC 1:2 (0:0)
1:0 – 55′ – Etienne Capoue
1:1 – 80′ – Michy Batshuayi
1:2 – 87′ – Diego Costa

Żółte kartki: Deeney, Britos, Cholevas, Behrami (Watford) – Cahill, D. Costa, Hazard (Chelsea)

Watford: Gomes – Cathcart, Proedl, Britos – Amrabat, Cholevas (90′, Zuniga), Behrami, Capoue (84′, Doucoure), Guedioura (88′, Vydra) – Deeney, Ighalo.
Chelsea: Courtois – Ivanović, Cahill, Terry, Azpilicueta – Kante, Matić (78′, Fabregas), Oscar (73′, Batshuayi), Pedro (71′, Moses), Hazard – D. Costa.

1 thought on “Premier League: Chelsea znów wyszarpała zwycięstwo!