LOTTO Ekstraklasa: Bramkowy remis w Krakowie

Ruch Chorzów zremisował na wyjeździe z Cracovią 1:1. Bramki zdobyli Jakub Arak i Miroslav Covilo.

Mecz toczył się w niezbyt ciekawej atmosferze, głównie dlatego, że był bez udziału publiczności, w skutek kar z ostatniego meczu z Lechem. Pierwsza groźna akcja była w 16 minucie, kiedy to zawodnicy Cracovii przeprowadzili drużynową akcję, z której jednak nic nie wyszło. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 45 minuty. Po zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Arak i wpakował piłkę do siatki. Druga połowa była zdecydowanie ciekawsza od pierwszej.  W 54 i 63 minucie dwie “setki” zmarnował Jakub Arak. Jak wiadomo, niewykorzystane okazje się mszczą, tak było też w tym przypadku. Po dośrodkowaniu w pole karne Ruchu, błąd popełnia bramkarz przyjezdnych, Kamil Lech, który mija się z piłką. Do futbolówki dopada Miroslav Covilo, który ustalił wynik spotkania na 1:1.