chelseafc.com

W meczu 32. kolejki angielskiej Premier League Queens Park Rangers przegrał na własnym stadionie w derbach zachodniego Londynu z Chelsea 0:1. Zwycięską bramkę dla “The Blues” zdobył dopiero w 88. minucie Cesc Fabregas.

Chelsea wydawała się być faworytem dzisiejszego spotkania. W pierwszej połowie długo nie znajdowało to odzwierciedlenia na boisku. Na placu gry niewiele się działo, a drużyną częściej atakującą byli gospodarze.  W 8. minucie Chelsea stworzyła sobie tak naprawdę jedyną groźną sytuację w ciągu pierwszej odsłony. Willian próbował dośrodkować z prawego skrzydła, ale nieczysto trafił w piłkę i ta dość niespodziewanie trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Roberta Greena.
Na pierwszy celny strzał kibice zgromadzeni na Loftus Road musieli czekać aż do 43. minuty. Wtedy to na uderzenie z dystansu zdecydował się Charlie Austin, ale Thibaut Courtois sparował piłkę na rzut rożny.

W drugiej części meczu gra się nieco ożywiła, ale wciąż niespodziewanie to podopieczni Chrisa Ramseya byli stroną przeważającą. Swoją kolejną dogodną okazję miał Austin, a najgroźniejsza była sytuacja, którą miał w 64. minucie Matt Phillips. Szkot pięknie obrócił się w polu karnym i uderzył na bramkę Chelsea, ale kapitalną interwencją popisał się świetnie dysponowany dziś Courtois.
W końcówce spotkania gospodarze wyglądali już na zmęczonych, a coraz śmielej poczynali sobie podopieczni Jose Mourinho. Kiedy wydawało się już, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, sprawy w swoje ręce wziął rozgrywający dziś setny mecz w Premier League Eden Hazard. Po nie najlepszym wybiciu piłki przez Greena, Belg przejął futbolówkę i przeprowadził skuteczną akcję lewą stroną boiska. Po wymianie podań z Oscarem wyłożył piłkę Cescowi Fabregasowi, a Hiszpan płaskim strzałem przy słupku zapewnił Chelsea zwycięstwo.

To trzecia z rzędu wygrana Chelsea, która pozostaje niepokonana od 1 stycznia. Oznacza to, że przewaga nad drugim w tabeli Arsenalem wciąż wynosi siedem punktów. Oba zespoły zmierzą się jeszcze w tym sezonie ze sobą 26 kwietnia na Emirates Stadium. Należy jednak odnotować, iż “The Blues” mają o jedno spotkanie rozegrane mniej.

Queens Park Rangers – Chelsea FC 0:1 (0:0)
0:1 – 88′ – Cesc Fabregas