Torino z Glikiem w składzie zremisowało z Romą

goolfm.net

Torino zremisowało z AS Roma 1:1 w meczu 30. kolejki włoskiej Serie A. Remis nie zadowolił żadnej z drużyn. Drużyna z Turynu nie przybliżyła się znacząco do miejsca gwarantującego europejskie puchary, natomiast Roma spadła z drugiego na trzecie miejsce w tabeli. 90 minut w barwach gospodarzy zagrał obrońca Reprezentacji Polski Kamil Glik.

Przewagę w całym meczu mieli goście, ale nie przekładało się to na zagrożenie pod bramką Padelliego. Torino jak zwykle nieźle radziło sobie w defensywie. Całkiem niezły mecz zagrał Kamil Glik. Mecz obfitował w faule. Sędzia pokazał aż osiem żółtych kartek. Pierwsza połowa nie przyniosła goli i publiczność zgromadzona na stadionie mogła czuć się nieco zawiedziona.

Mecz rozkręcił się nieco w drugiej połowie. Moretti zahaczył w polu karnym rywala i Roma otrzymała rzut karny. Strzał z jedenastu metrów w 58. minucie na gola zamienił Florenzi. Piłkarze Torino zaczęli od razu myśleć o odrabianiu strat i już siedem minut później było 1:1. Po zespołowej akcji gola zdobył Maxi Lopez.

Oprócz Glika, mieliśmy jeszcze jeden polski akcent. Całe spotkanie na ławce rezerwowych drużyny z Rzymu przesiedział Łukasz Skorupski.

Remis sprawił, że AS Roma spadła z drugiej na trzecią pozycję w tabeli. Na pozycji lidera zameldował się ich lokalny rywal Lazio.

12.04.2015, godz.15.00, Serie A, 30. kolejka: Torino – AS Roma 1:1(0:0)