Paris Saint-Germain wygrało Puchar Ligi Francuskiej!

przegladsportowy.pl

Niespodzianek nie było.  PSG  zdecydowany faworyt finałowego meczu Pucharu Ligi,  pokonało SC Bastia na Stade de France. Paryżanie na listę strzelców wpisywali się, aż cztery razy, ostatecznie ustalając wynik finału na 4:0.

Fani drużyny z Korsyki mogą żałować, że zawieszenie na cztery mecze Zlatana Ibrahimovicia, nie obejmuje rozgrywek pucharowych. Bowiem szwedzki fenomen , trafiła do bramki SC Basti dwukrotnie. Ibra pierwszą bramkę strzelił już w 21 minucie, po tym jak sędzia podyktował rzut karny po faulu na  Ezequielu Lavezzim. Faulujący Sebastian Squillaci otrzymał czerwoną kartkę. Po raz drugi Ibrahimović trafił do bramki w ostatnich minutach pierwszej połowy, oddając fenomenalny strzał zza pola karnego.

Po przerwie rolę strzelca w barwach PSG przejął Edinson Cavani. Urugwajczyk strzelił trzeciego i czwartego gola. Ustalił tym samym wynik finału Pucharu Ligi na 4:0.

Paris Saint-Germain zdobyło Puchar Ligi po raz drugi z rzędu a piąty w historii klubu. Drużyna z Paryża zdobyła swoje pierwsze trofeum w tym sezonie. PSG walczy jednak dalej o zwycięstwo w Ligue 1 oraz  Lidze Mistrzów.

Bastia: Areola – Palmieri (68′ Ayite), Modesto, Squillaci, , Cioni – Gillet, Cahuzac – Danic (22′ Peybernes), Boudebouz, Marange – Sio (’81 Brandao)

PSG: Douchez – Aurier, Marquinhos, Silva, Maxwell – Verratti, Rabiot (77′ Cabaye ), Matuidi – Lavezzi (64′ Cavani ), Ibrahimović, Pastore (71′ Lucas)

SC Bastia – Paris Saint-Germain 0:4 (0:2): Ibrahimović (k) 21′, 41′ ; Cavani 79′, 92′