Premier League: Brighton rozbija Tottenham!

W pierwszym meczu 8 kolejki Premier League Brighton pokonał u siebie Tottenham 3:0.

W 3. minucie Maupay dobił piłkę po fatalnym błędzie Hugo Llorisa. Pascal Gross dośrodkował piłkę w pole karne, francuski bramkarz chciał złapać futbolówkę jednak po chwili ją wypuścił. Napastnik Brighton postanowił wykorzystać sytuację i dobił piłkę z głowy. Niestety, Hugo Lloris po swojej nieudanej interwencji niefortunnie upadł co zmusiło Pochettino do zmiany bramkarza. Zapowiada się na długą przerwę francuskiego bramkarza, który opuścił boisko na noszach dopiero w 9. minucie.

Aaron Connolly znalazł się w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie by uderzyć na bramkę Gazzanigi. Po odbiciu piłki przez bramkarza gości 19-latek wpakował piłkę do siatki. Jest to jego pierwszy gol w Premier League. W pierwszej połowie było wiele długich przerw w grze, sędzia postanowił doliczyć aż 7 minut, jednak nikt nie zdołał w tym czasie stworzyć sobie dogodnej okazji. Pierwsza część gry skończyła się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

W 62. minucie Pascal Gross próbował pokonać golkipera przyjezdnych. Piłka po mocnym strzale trafiła w poprzeczkę. Trzy minuty później świetnym zagraniem do Connollego popisał się Lewis Dunk. Młody Irlandczyk po przyjęciu piłki ominął jednego z obrońców Tottenhamu, po czym pokonał bramkarza gości z okolic piętnastego metra.

Z dobrej strony pokazał się wchodzący w 73. minucie na boisko Lucas Moura. Brazylijczyk po 80. minucie stworzył sobie dwie okazje. W obu przypadkach górą był Mat Ryan. Mecz zakończył się w pełni sprawiedliwym wynikiem 3:0 dla Brighton.

Amex Stadium (Brighton), 05.10.2019 godz. 13:30

Brighton – Tottenham 3:0

Bramki: 3′ Maupay, 32′ Connolly, 65′ Connolly

Żółte kartki: 55′ Dier, 59′ Stephens, 89′ Dunk

Brighton: Ryan, Webster, Dunk, Burn, Montoya, Stephens (91′ Murray), Mooy, Alzate (88′ Bong), Gross, Maupay, Connolly (79′ Bissouma)

Tottenham: Lloris (9′ Gazzaniga), Sissoko, Alderweireld, Vertonghen, Davies, Dier, Ndombele (46′ Winks), Eriksen, Lamela, Son (73′ Lucas), Kane