PKO Ekstraklasa: Beniaminek ograł na wyjeździe lidera

LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W pierwszym sobotnim starciu jedenastej serii gier PKO Ekstraklasy, Pogoń Szczecin przed własną publicznością poniosła porażkę z beniaminkiem Rakowem Częstochowa (1:2).

W ubiegłym tygodniu “Portowcy” po fantastycznym zwycięstwie nad Jagiellonią Białystok (3:2) wskoczyli na fotel lidera. Kibiców ucieszyła zwłaszcza bramka zdobyta przez Adama Frączczaka, który przeszedł operację usunięcia zmiany ogniskowej w przysadce mózgowej. – On jest nie tylko prawdziwym przywódcą drużyny. Jest całym sobą portowcem – mówił Kosta Runjaić. Raków Częstochowa nie lubi kompromisów. Podopieczni Marka Papszuna jako jedyni nie zakończyli spotkania remisem. Ostatnie dwa spotkania przegrali, choć w obu obejmowali prowadzenie. – W końcówce meczu z Wisłą Płock zabrakło nam skupienia. Samo spotkanie potoczyłoby się też inaczej, gdybyśmy od razu zdobyli drugą bramkę. Czasu, niestety, już nie cofniemy. Skupiamy się teraz na nadchodzącym starciu z liderem – skomentował Marek Papszun.

Już w drugiej minucie Jakub Bartkowski po rajdzie prawym skrzydle zagrał piłkę do Srdjana Spiridonovicia, który bez przyjęcia pokonał Jakuba Szumskiego, który zastępował Michała Gliwę. Minęło ledwie sześć minut, a goście doprowadzili do remisu. Miłosz Szczepański idealnie dograł do Felicio Brown Forbesa, a ten został jeszcze uprzedzony przez Jakuba Bartkowskiego, który zaskoczył własnego bramkarza. W 14. minucie Raków Częstochowa objął prowadzenie po uderzeniu głową 28-letniego Kamila Kościelnego. Pierwszy kwadrans przyniósł ogromne emocje, następnie dominowało sporo niedokładności, a Kosta Runjaić przed przerwą zdecydował się na roszadę w składzie. W miejsce Marcina Listkowskiego wpuścił Santeriego Hostikkę. Druga część spotkania rozpoczęła się od częstych ataków gospodarzy. “Portowcy” często przedostawali się po bramkę Jakuba Szumskiego. Mecz zakończył się niezwykle ważnym zwycięstwem ekipy Marka Papszuna.

05.10.2019, 11. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Widzów:3 672

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 1:2 (1:2)

Srdjan Spiridonović 2′ – Jakub Bartkowski (sam) 8′, Kamil Kościelny 14′

Pogoń: Dante Stipica – Jakub Bartkowski, Konstantinos Trianstafyllopoulos, Benedikt Zech, Hubert Matynia – Sebastian Kowalczyk, Srdjan Spiridonović (Adam Frączczak 70′), Damian Dąbrowski (Iker Guarrotxena 82′), Zvonimir Kożulj, Marcin Listkowski (Santeri Hostikka 42′) – Adam Buksa

Raków: Jakub Szumski – Tomas Petrasek, Kamil Kościelny, Jarosław Jach, Daniel Bartl (Dawid Szymonowicz 71′) – Petr Schwarz, Rusłan Babenko (Kamil Piątkowski 83′), Miłosz Szczepański (Piotr Malinowski 57′), Michał Skóraś, Igor Sapała – Felicio Brown Forbes

Żółte kartki: Konstantinos Triantafyllopoulos, Santeri Hostikka – Igor Sapała, Jarosław Jach, Felicio Brown Forbes

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)