Premier League: “Boro” wciąż bez zwycięstwa u siebie

Wikimedia

Middlesbrough przegrało u siebie kolejne spotkanie w tym sezonie. Tym razem lepsza, od gospodarzy, okazała się drużyna Watfordu. “Boro” przegrali 0:1.

W spotkaniu, w którym spotkały się dwie drużyny zajmujące miejsca poniżej środka tabeli, wydawało się, że oba kluby potrzebują kompletu punktów. Na korzyść gości, działał fakt, że Middlesbrough jest w tym momencie jedną z trzech drużyn w lidze, które nie wygrały meczu na własnym stadionie. “Boro” byli aktywniejsi w pierwszej połowie meczu i częściej gościli pod bramką rywali, niż robił to Watford. Gospodarze jednak już bardzo szybko mogli skomplikować sobie dalszą część spotkania, gdy mający żółtą kartkę na koncie, Barragan wyraźnie faulował rywala. Sędzia był jednak dla niego pobłażliwy i nie wyrzucił gracza Middlesbrough z boiska. Po zmianie stron, pomimo optycznej przewagi beniaminka, to nie oni strzelili pierwszą i jak się później okazało jedyną bramkę w tym meczu. W 54′ minucie kapitalnym strzałem, który śmiało może być nazwany jedną z najładniejszych bramek w tym sezonie, popisał się Holebas. Victor Valdes nie miał najmniejszych szans w tym przypadku. Gospodarze przegrali finalnie tę potyczkę, wciąż nie mając na koncie zwycięstwa u siebie. W dodatku, “Boro” czekają bardzo trudne spotkania w najbliższych terminach. Czekają ich wyjazdy na mecze z Arsenalem i Manchesterem City. W tym momencie są oni tuż nad spadkiem, na 17. miejscu. Watford po zwycięstwie i dopisaniu sobie trzech oczek, wskakuje na dziewiątą lokatę.

Middlesbrough: Valdes – Barragan (69′ Ayala),  Chambers, Gibson, Friend – de Roon (89′ Rhodes), Forshaw, Stauani (69′ Traore), Ramirez, Downing – Negredo

Watford: Gomes – Amrabat (72′ Zuniga), Kaboul, Prodl, Britos Cabrera (85′ Kabasele), Holebas – Pereyra, Capoue, Behrami, Success (88′ Watson) – Deeney

Middlesbrough – Watford 0:1 (0:0)

0:1 – 54′ Holebas