Bundesliga: Zwycięstwo Mainz, trzy rzuty karne

AFP

W meczu 6.kolejki Bundesligi spotkały się drużyny FSV Mainz oraz Darmstadt.

Mainz przystępowało do tego spotkania z 11 pozycji mając 8 punktów po 6 spotkaniach. Darmstadt okupuje dolne rejony tabeli. Przed tą kolejką zajmowali 15 miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów.

Mecz dobrze się nie rozpoczął a już mieliśmy pierwszego gola w tym spotkaniu. W 5.minucie De Blasis wyszedł na wolne pole do podania Bussmanna i bez większych problemów pokonał Essera.

Piłkarze Darmstadt nie załamali się i dążyli do odrobienia strat. W 19. minucie mocne, mierzone uderzenie z 29 metrów. Piłka leci tuż pod poprzeczkę lecz w ostatniej chwili Lossl wybija ją na rzut rożny.

Przed szansą zdobycia przecudownego gola stanął Jhon Cordoba! Zachwycający drybling Kolumbijczyka który jak tyczki mija kolejnych rywali, wychodzi sam na sam jednak jego strzał mija nieznacznie bramkę.

Coraz groźniejsi w swoich poczynaniach byli piłkarze Mainz. Yunus Malli odebrał świetne podanie w polu karnym. Uderzył w prawy dolny róg bramki ale Esser wspaniale broni jego uderzenie wybijając je poza bramkę.

Tuż przed przerwą zawodnicy Darmstadt stanęli przed szansą na wyrówanie. Faul gracza Mainz w polu karnym i sędzia wskazuje na wapno! Do rzutu karnego podchodzi Mirko Colak, jednak jego uderzenie w wspaniałym stylu broni Lossl!

Już na początku drugiej połowy kolejny rzut karny, tym razem dla zespołu z Moguncji. Do piłki podchodzi Yunus Malli który w przeciwieństwie do Colaka nie marnuje jedenastki! 2:0.

Jeszcze przed końce spotkania Daniel Brosinski posyła piękny strzał z rzutu wolnego z obiecującej odległości. Jego strzał w środek bramki zablokował ładnie broniąc Michael Esser!

W 93.minucie mieliśmy trzeciego karnego w tym spotkaniu! Rzut karny dla Darmstadt do którego podchodzi Gondorf i pewnie go wykorzystuje zmniejszając rozmiary porażki. 2:1.