La Liga: Barcelona rozjechana przez Levante!

Levante

Levante pokonało Barcelonę 3:1 w meczu rozgrywanym w ramach 12 kolejki Primera Division. Bramki dla gospodarzy zdobyli Campana, Mayoral oraz Radoja, natomiast dla przyjezdnych Leo Messi (z rzutu karnego).

W pierwszym kwadransie gospodarze nie szukali wymiany ciosów i pozwolili Katalończykom robić swoje, z czego jednak Barca nie potrafiła do końca skorzystać. W końcu to Levante pokazało, co potrafi dwukrotnie stwarzając zagrożenie, w obu przypadkach ofiarnie niwelowane przez Clementa Lengleta. Barcelona grała wolno i dosyć przewidywalnie, poza Antoine Griezmannem, który kilka razy przetestował dobrze dziś dysponowanego Aitora Fernandeza. Przełamanie nastąpiło dopiero w 36. minucie. Prostopadłym podaniem przez Arthura uruchomiony w polu karnym został Semedo, po czym padł na ziemię faulowany, a sędzia wskazał rzut karny, który na trafienie pewnie zamienił Leo Messi. Niedługo później boisko przez problemy z pachwiną opuścić musiał Luis Suarez. Zastąpił go Carles Perez, który jeszcze przed przerwą zdążył obiecująco pokazać się na lewym skrzydle.

Po zmianie stron na stadionie w Walencji oglądaliśmy zupełnie inne spotkanie. Levante prezentowało futbol dynamiczny, skuteczny i efektowny, a Duma Katalonii wyglądała na drużynę, która przysnęła w szatni i jeszcze z tej drzemki się nie wybudziła. W 61. minucie serię błędów w obronie gości wykorzystał Jose Campana i wyrównał stan rywalizacji. 120 sekund później kompletnie nieupilnowany przez Pique oraz Lengleta Borja Mayoral strzałem z dystansu pokonał Ter Stegena, a po upływie kolejnych pięciu minut wynik na trzy do jednego ustalił Radoja. Barcelona oszołomiona, skonfundowana niczym w niesławnych meczach z Romą oraz Liverpoolem w Lidze Mistrzów nie miała pomysłu jak odpowiedzieć ekipie Paco Lopeza. Niewiele dało wejście Ansu Fatiego, fatalną zmianę dał Busquets, najsłabsze zawody odkąd jest w Barcelonie rozegrał Frenkie de Jong. Katalończycy mieli około 70% posiadania piłki, jednak kompletnie nie kontrolowali tego meczu. Co prawda po indywidualnej akcji gola zdobył Leo Messi, ale wideoweryfikacja wykazała, iż Griezmann w momencie, gdy Argentyńczyk podał mu futbolówkę na klepkę znajdował się na spalonym.  W doliczonym czasie dobić drużynę Valverde mógł Melero, lecz zmarnował stuprocentową sytuację.

Barcelona chwilowo utrzymuje pozycję lidera La Ligi z dorobkiem 22 punktów, z kolei Levante wskakuje na ósmą lokatę z dorobkiem 17. oczek.