Premier League: Arsenal remisuje z Southampton

Premier League (Twitter)

W meczu 13. kolejki Premier League Arsenal zremisował z Southampton 2:2. Dla Kanonierów dwa razy trafił Alexandre Lacazette, dla gości Danny Ings i James Word Prowse.

Obie drużyny nie rozpieszczają swoich kibiców. Arsenal miał walczyć o top4, a tymczasem dwunastu kolejkach zajmował siódme miejsce z dorobkiem siedemnastu punktów. Southampton wreszcie miało nie walczyć o utrzymanie, tylko powalczyć o coś więcej, a przed spostkaniem z Arsenalem Święci byli na dziewiętnastej pozycji z ośmioma punktami na koncie.

Pierwszy strzał w tym meczu już w 1. minucie oddali goście. Z dystansu strzelał Stuart Armstrong, ale minimalnie się pomylił. Następna akcja gości zakończyła się bramką. Ryan Bertrand szybko rozpoczął grę z rzutu wolnego podaniem do Danny’ego Ingsa, ten wyszedł sam na sam z Berndem Leno i przy pomocy słupka pokonał bramkarza Arsenalu. Święci cieszyli się prowadzeniem tylko ponad dziesięć minut, bo w 19. minucie podopieczni Unaia Emery’ego doprowadzili do remisu. Kieran Tierney dośrodkował z lewej strony w pole karne do Pierre Emericka Aubameyanga, strzał Gabończyka zablokował Bertrand, lecz do futbolówki dopadł Alexandre Lacazette i pewnym uderzeniem zdobył bramkę. W końcowych minutach drugi raz na listę strzelców mógł wpisać się Ings, tym razem jednak strzelił bardzo niecelnie i do przerwy na Emirates był remis 1:1.

Od początku drugiej połowy Arsenal dominował, ale to goście mogli wyjść na prowadzenie. Sprzed pola karnego strzelał Nathan Redmond, ale dobrą interwencją popisał się Leno. Z drugiej strony świetną okazję na zdobycie bramki miał Nicolas Pépé, lecz po jego uderzeniu piłka trafia w poprzeczkę. Gdy wydawało się, że Kanonierzy w końcu strzelą gola dającego prowadzenie to w 69. minucie mieliśmy rzut karny dla gości. Kieran Tierney sfaulował w szesnastce Ingsa, a sędzia Stuart Atwell wskazał na wapno, analiza VAR nie zmieniła decyzji sędziego. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł James Ward Prowse i na raty pokonał Leno. Okazję na gola wyrównującego miał Mesut Özil, jednak dobrze po jego uderzeniu interweniował Alex McCarthy. Podopiecznym Unaia Emery’ego udało się wyszarpać punkt. W 97. minucie pod bramkę dośrodkował Gabriel Martinelli, z futbolówką minął się McCarthy, dopadł do niej Lacazette i skierował ją do pustej bramki.

Ostatecznie Arsenal zremisował z Southampton 2:2 i obie drużyny nie mogą być zadowolne z tego punktu, bo obie strony miały bardzo dużo okazji bramkowych i Arsenal jak i Southamtpon mogli cieszyć się dziś z kompletu punktów, zabrakło tylko skuteczności.