PKO Ekstraklasa: Buksa poprowadził Pogoń do zwycięstwa nad Legią

Adam Buksa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Pogoń Szczecin pokonała Legię Warszawa 3:1 w 16. kolejce PKO Ekstraklasy. Dwa gole dla “Portowców” strzelił Adam Buksa. Bramkę dorzucił także Srdjan Spiridonović. Dla przyjezdnych strzelił Arvydas Novikovas.

Legia do meczu przystępowała w roli lidera ale wiadomo było, że podopieczni Aleksandra Vukovicia znacznie gorzej pokazują się na wyjazdach aniżeli u siebie. Pierwszy gol dla Pogoni wpadł w 38. minucie. Buksa na prawej stronie otrzymał futbolówkę i mocnym uderzeniem nie dał szans Radosławowi Majeckiemu. Legia jedną z najlepszych okazji miała tuż przed przerwie. Lewą stroną fajną akcję wyprowadził Artur Jędrzejczyk i dograł do Arvydasa Novikovasa, który wyraźnie przestrzelił.

Legioniści mogli wyrównać także na początku drugiej połowy. Przed idealną szansą stanął Paweł Wszołek. Pomocnik jednak strzelił prosto w bramkarza w sytuacji sam na sam. “Portowcy” byli dużo skuteczniejsi i w 67. minucie strzelili na 2:0. Po świetnym podaniu Srdjan Spiridonović wykorzystał złe ustawienie defensorów i przelobował Majeckiego. Niewiele później było już 3:0. Po faulu w polu karnym do piłki podszedł Buksa i pewnie wykorzystał jedenastkę. Legia nie poddawała się. W 82. minucie Novikovas najpierw uderzył w Stipe Stipicę ale dobitkę wykorzystał Jarosław Niezgoda.

23 listopada 2019, godz. 17:30, 16. kolejka PKO Ekstraklasy, Szczecin

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 3:1 (1:0)

Adam Buksa 38′ i 74′ (kar.), Spiridonović 67′ – Niezgoda 82′

Pogoń Szczecin: Stipica – Stec, Triantafyllopoulos, Zech, Matynia – Podstawski – Spiridonović (86′ D. Dąbrowski), Kozulj, Kowalczyk, Frączczak (61′ Hostikka) – Buksa.

Legia Warszawa: Majecki – Vesović, Wieteska (46′ Karbownik), Lewczuk, Jędrzejczyk – Martins, Gwilia – Wszołek (65′ Kante), Luquinhas (75′ Agra), Novikovas – Niezgoda.

Żółte kartki: Matynia, Triantafyllopoulos – Martins