Premier League: Arsenal pokonuje Brighton, ale to nie wystarczy do awansu do europejskich pucharów

źródło: twitter.com/Arsenal

W meczu 38. kolejki Premier League Arsenal wygrał z Brighton & Hove Albion 2:0. Ta wygrana nie daje jednak europejskich pucharów, bo swoje spotkanie wygrał Tottenham.

Arsenal nadal miał szansę awansować do Ligi Konferencji, ale musiał dziś wygrać, a także liczyć na wpadki Tottenhamu i Evertonu. Brighton na Emirates przyjechał podbudowany wygraną 3:2 z Manchesterem City.

Pierwszą groźną sytuację Kanonierzy stworzyli sobie w 6. minucie. Na strzał z dystansu zdecydował się Thomas Partey, ale minimalnie chybił. Ghańczyk był jednym z najlepszych piłkarzy Arsenalu i to również z jego udziałem miała miejsce kolejna groźna sytuacja Arsenalu. Parety ponownie postanowił kopnąć z dystansu i tym razem zrobił to lepiej, bo Robert Sánchez z problemami wybił futbolówkę na rzut rożny. Jeszcze przed przerwą prowadzenie gospodarzom mógł dać Gabriel. Obrońca The Gunners główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz tylko ostemplował poprzeczkę. Do przerwy goli na Emirates nie było.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla Kanonierów, którzy objęli prowadzenie w 49. minucie. Calum Chambers dośrodkował w pole karne po ziemi. Tam futbolówkę przyjął Nicolas Pépé, następnie strzelił z powietrza i dał upragnionego gola Arsenalowi. Chwilę później Iworyjczyk podwyższył prowadzenie swojej drużyny, gdy spokojnie przedostał się w pole karne i plasowanym strzałem pokonał golkipera. Później tempo meczu trochę siadło, bo Arsenal był pewny wygranej, a Mewy wiedziały, że będzie ciężko odrobić straty. Ostatecznie podopieczni Mikela Artety wygrali to spotkanie 2:0, ale tym razem to nie wystarczyło do awansu do europejskich pucharów, bo Totttenham pokonał Leicester 4:2.

Arsenal więc po raz pierwszy od 25 lat nie zagra w europejskich pucharach. Kanonierzy mimo zwycięstwa nie zajęli 7. miejsca, bo w równoległym meczu Tottenham pokonał Leicester 4:2 i to on zmierzy się w eliminacjach Ligi Konferencji.