Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na mecz z Ukrainą

reprezentacja Polski

Robert Lewandowski, reprezentacja Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jerzy Brzęczek ogłosił wyjściową jedenastkę reprezentacji Polski, która późnym wieczorem podejmie w Chorzowie Ukrainę w towarzyskim meczu.

Między słupkami wybiegnie Łukasz Skorupski, czego można było się spodziewać. W obronie znalazło się miejsce dla Roberta Gumnego, Sebastiana Walukiewicz, Pawła Bochniewicz i Macieja Rybusa. Ten ostatni w poprzednim zgrupowaniu nie mógł pomóc kolegom, gdyż był zakażony koronawirusem. Podobnie jak Piotr Zieliński, który pojawi się tym razem od pierwszych minut, za plecami Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka. Po raz pierwszy koszulkę w biało-czerwonych barwach założy Przemysław Płacheta, który awaryjnie został powołany w miejsce kontuzjowanego Jakuba Kamińskiego.

– Na pewno taki był nasz zamiar, by powołać tych młodych zawodników i dać im szansę gry, a nie tylko sprawdzenia się w treningu. Zwłaszcza, że to nasza ostatnia taka okazja, ostatnie spotkanie towarzyskie. Chcieliśmy bardzo sprawdzić Jakuba, ale wyeliminowała go kontuzja. Często taka sytuacja oznacza, że swoją szansę wykorzystuje inny. Jest też Robert Gumny, który ostatnio rozegrał swój pierwszy mecz od początku w Bundeslidze. Ma duże umiejętności, talent i może nacierać na bardziej doświadczonych piłkarzy – mówił selekcjoner.

11.11.2020, mecz towarzyski, Stadion Śląski,

Polska – Ukraina -:- (-:-)

Polska: Łukasz Skorupski – Robert Gumny, Sebastian Walukiewicz, Paweł Bochniewicz, Maciej Rybus – Przemysław Płacheta, Jacek Góralski, Mateusz Klich, Piotr Zieliński – Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x