Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na mecz z Ukrainą

reprezentacja Polski

Robert Lewandowski, reprezentacja Polski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jerzy Brzęczek ogłosił wyjściową jedenastkę reprezentacji Polski, która późnym wieczorem podejmie w Chorzowie Ukrainę w towarzyskim meczu.

Między słupkami wybiegnie Łukasz Skorupski, czego można było się spodziewać. W obronie znalazło się miejsce dla Roberta Gumnego, Sebastiana Walukiewicz, Pawła Bochniewicz i Macieja Rybusa. Ten ostatni w poprzednim zgrupowaniu nie mógł pomóc kolegom, gdyż był zakażony koronawirusem. Podobnie jak Piotr Zieliński, który pojawi się tym razem od pierwszych minut, za plecami Arkadiusza Milika i Krzysztofa Piątka. Po raz pierwszy koszulkę w biało-czerwonych barwach założy Przemysław Płacheta, który awaryjnie został powołany w miejsce kontuzjowanego Jakuba Kamińskiego.

– Na pewno taki był nasz zamiar, by powołać tych młodych zawodników i dać im szansę gry, a nie tylko sprawdzenia się w treningu. Zwłaszcza, że to nasza ostatnia taka okazja, ostatnie spotkanie towarzyskie. Chcieliśmy bardzo sprawdzić Jakuba, ale wyeliminowała go kontuzja. Często taka sytuacja oznacza, że swoją szansę wykorzystuje inny. Jest też Robert Gumny, który ostatnio rozegrał swój pierwszy mecz od początku w Bundeslidze. Ma duże umiejętności, talent i może nacierać na bardziej doświadczonych piłkarzy – mówił selekcjoner.

11.11.2020, mecz towarzyski, Stadion Śląski,

Polska – Ukraina -:- (-:-)

Polska: Łukasz Skorupski – Robert Gumny, Sebastian Walukiewicz, Paweł Bochniewicz, Maciej Rybus – Przemysław Płacheta, Jacek Góralski, Mateusz Klich, Piotr Zieliński – Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *