Poznaliśmy przyszłość Umtitiego w Barcelonie

Barcelona

Getty Images


Wyklarowała się przyszłość Samuela Umtitiego.

Umtiti miewał w Barcelonie różne okresy. Kiedy było lepiej. Osiągał szczyt swojej formy w 2018 roku, wtedy był też bliski przejścia do Manchesteru United. Z kolei później takie rzeczy jak unikanie operacji kolana i długie pauzy sprawiały, że stawał się coraz mniej istotny. Już przed rokiem miał opuścić zespół, lecz został.

Teraz wydawało się, że to pewne. Ale okazuje się, że najprawdopodobniej pozostanie. O całej sytuacji mówił dziennikarz Sique Rodriguez na antenie radia “Cadena SER”.

– Umtiti na pewno pozostanie w zespole Ronalda Koemana. Klub rozmawiał z Francuzem i jego odejście jest absolutnie wykluczone. Nie ma szans na rozwiązanie kontraktu – powiedział Rodriguez.

27-latek bardzo naciskał na pozostanie, ale i Barcelona wydawała się nieugięta. Tak nieugięta, że rozważano podobno rozwiązanie kontraktu ze swoim zawodnikiem. Ta opcja jednakże spowodowałaby wciągnięcie w to sądu i kolejne wydatki przy lekko mówiąc nie najlepszej sytuacji finansowej. Więc postanowiono odpuścić.

Teraz Ronald Koeman liczy, że Umtitiego będą omijały kontuzje, a ten będzie mógł wrócić do pełni formy. Ostatnimi czasami nie wyglądało to najlepiej. Łącznie od momentu przybycia na Camp Nou rozegrał dla zespołu Dumy Katalonii 90 spotkań. Dla porównania Pedri rozegrał ich w ostatnim sezonie 52.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.